מפגינים פרו פלסטינים. ארכיון
מפגינים פרו פלסטינים. ארכיון צילום: פלאש 90

המצב בעזה מחלחל גם לספורט. קבוצת הכדורגל מכבי חיפה מקיימת בימים אלו כמו שאר קבוצות ליגת הכדורגל הישראלית, את מחנה האימונים שלה לקראת פתיחת הליגה.

חיפה מקיימת השנה את מחנה האימונים שלה באוסטריה, ומשחק האימון מול היריבה הטובה ביותר עד כה במחנה האימונים, ליל הצרפתית שסיימה את העונה שעברה במקום השלישי בליגת העל הצרפתית הופסק בדקה ה-85.

בדקה ה-85, כשהתוצאה היא 0:2 לזכות הצרפתים, התקיים אירוע מכוער אנטישמי ואלים ביותר. היה זה כשמפגינים טורקים פרצו לכר הדשא כשהם מחזיקים בידם דגלי פלסטין והחלו לירוק לקלל ולהרביץ לשחקנים הירוקים מישראל.

השחקנים לא נשארו אדישים והגיבו בהתאם כשהטיחו במפגינים מכות בחזרה.  

על פי עדויות מהמגרש עצמו, לאורך כל המשחק האוהדים הטורקים ניסו להוציא את השחקנים בירוק מכליהם בכך שקיללו אותם ירקו עליהם ואף זרקו אבנים לעברם שלא פגעו בהם. משהבינו האוהדים הטורקים כי לא הצליחו להרגיז מספיק את השחקנים והקבוצה הישראלית כולה, פרצו כאמור בדקה ה-85 לכר הדשא והחלו בקטטה ההמונית.

השחקנים הירוקים ירדו מכר הדשא בליווי משטרתי והונחו להישאר בחדר ההלבשה עד שהעימותים והקריאות כנגדם יפסקו. 

שרת התרבות והספורט לימור לבנת, התבשרה במה שהתרחש במגרש באוסטריה ואמרה כי "מדובר באירוע מסוכן ונראה שמתוכנן, שאסור לעבור עליו לסדר היום".

ממכבי חיפה נמסר: "חווינו חוויה לא נעימה של אלימות במגרש וביציע. אנחנו כמועדון קוראים לדו קיום וסבלנות אך ההתקפה הזו הייתה מתוכננת ומסוכנת לאור ההסתה בתקשורת הטורקית בעיקר. מדובר במהגרים טורקים. אנו מגנים את האלימות שהופעלה נגדנו, הגענו לשחק כדורגל אנו מצטערים שכך הסתיים המשחק, אך הדברים לא קרו בשל הספורט והכדורגל אלא בשל היותנו קבוצה המייצגת את ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו