חיילים
חיילים דובר צה"ל

פעילי 'יד לאחים' פנו לשר הביטחון משה יעלון בטענה כי מיסיונרים מגישים לחיילים את 'הברית החדשה' והחומר המיסיונרי הנלווה להם בטרם כניסתם לעזה.

כבר לפני שלושה שבועות הגיעו ליד לאחים תלונות מאזרחים מודאגים תושבי אשקלון, שדיווחו כי אנשי המיסיון הגיעו להטיף לחיילי חיל האוויר המתפעלים את סוללות כיפת ברזל, כשהם מפריעים להם במילוי משימתם הצבאית. פעילי יד לאחים מהדרום שהוקפצו למקום גילו כי המיסיונרים כבר עזבו את המתחם לאחר שתושבים רבים מחו בפניהם על התנהגותם הנלוזה.

בימים האחרונים, מספרים פעילי יד לאחים, הגיעו שוב ושוב פניות אל האגף להצלה ממיסיון וכתות של יד לאחים, כי מיסיונרים זרים מחו"ל סובבים במקומות ריכוזי החיילים בכמה מקומות מרכזיים בארץ בכלל ובדרום בפרט, כשהם מטיפים את משנתם הנוצרית לחיילים שיצאו להפסקה מהקרבות ולחיילים שעמדו להיכנס אליהם. עם הפונים נמנו קצינים וחיילים רבים, שעמדו בראש מוקד מטרתם של המיסיונרים, והם עצמם חשו נפגעים ומרומים מההתנפלות המיסיונרית.

כשהגיעו אנשי יד לאחים למקום הם גילו לתדהמתם כי חיילים רבים, שמטבע הדברים היו טרודים בשל הקרבות והידיעות הקשות שזרמו מעזה, נטלו את ספרי 'הברית החדשה' והכניסו אותם לתיקיהם מבלי לדעת כי מדובר למעשה בתרמית נוצרית מיסיונרית ולא בספרי קודש יהודים שנועדו לשמור עליהם. אנשי יד לאחים הסתובבו בין מאות החיילים ואספו מהם את ספרי 'הברית החדשה' וחומר מיסיונרי אחר שחולק להם.

השבוע שיגרו ביד לאחים מכתב לשר הביטחון וביקשו ממנו לפעול לעצירת הפעילות של אנשי המיסיון. במכתב מצוין כי "הפעולות המיסיונרית בעת חירום זו, חצתה כל גבול, ופונים אנו לכב' כי יואיל נא להעביר הנחיה למפקדים כי אל יתנו דריסת רגל לציידי הנפשות המיסיונרים".

ביד לאחים קוראים לחיילים לפקוח עיניים. "בשל פעילות מיסיונרית בזויה זו מבקשים ביד לאחים לפקוח עיניים ולדווח להם אחר כל חומר מיסיונרי שמחולק בשטח או אחר חוליות מיסיונרים שמסתובבים ומנסים לצוד חיילים ברשתם", כתבו בהודעה רשמית מטעמם.