תחנת הרכבת הקלה שהוצתה
תחנת הרכבת הקלה שהוצתהדוברות הרכבת הקלה

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה בצהריים (ראשון) לבית משפט השלום בעיר כתבי אישום נגד 11 תושבי שועפט בגין מעורבות בהתפרעויות שהיו בשכונה בתחילת חודש יולי על רקע הירצחו של הנער מוחמד אבו חדיר.

5 תושבים מואשמים בהתפרעות וניסיון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. נאשם אחד מואשם בגרימת היזק בזדון לתשתיות והשחתת מתקן חשמל לאחר שהשתתף בניסור חלקי של עמוד בתחנת הרכבת הקלה "אלסהל" בשכונת שועפט. 6 נאשמים מואשמים בגרימת היזק בזדון לתשתיות וגניבה בנסיבות מיוחדות לאחר שפרצו והשחיתו את עמדות התשלום בתחנת הרכבת הקלה "אלסהל".

על פי כתבי האישום, בשניים ביולי, החל משעות הבוקר, בעקבות חשד כי הנער, תושב שועפט, נרצח מתוך פעולת נקם לחטיפת שלושת הנערים היהודים, אירעו מהומות והפרות סדר רבות בירושלים. במשך מספר ימים לאחר מכן התאספו עשרות מפגינים ומפרי סדר בשועפט בסמוך לביתו של הנרצח ובאזורים נוספים בשועפט, תוך שהם מיידים אבנים, יורים זיקוקים וזורקים בקבוקי תבערה לעבר השוטרים שהיו במקום במסגרת תפקידם.

כמו כן, שברו המתפרעים וגרמו נזק רחב היקף לתשתיות כגון תחנות ועמודי חשמל של הרכבת הקלה בירושלים, כבישים, מדרכות, מערכת תאורה, רמזורים תמרורים ועוד.

הנאשמים, תושבי שועפט, מואשמים בעבירות הבאות:

אחמד אבו חדיר (21) מואשם בהתפרעות וניסיון תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות לאחר שירה זיקוקים באמצעות כוורת זיקוקים לעבר השוטרים שנכחו במקום במסגרת תפקידם.

מוחמד סווילם (23) ומוסא אבו כדיר (29) מואשמים בהתפרעות וניסיון תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות לאחר שב- 4.7.14, לאחר הלוויית הנער, נטלו חלק בהתפרעויות וירו רימוני גז לעבר השוטרים כשהם רעולי פנים. סווילם מואשם גם בהתפרעות וניסיון תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות לאחר שנטל חלק בהתפרעות חמורה בלילה שבין הרביעי והחמישי ביולי וירה זיקוקים על השוטרים כשהוא רעול פנים.

מחמוד אבו חדיר (21) מואשם בגרימת נזק בזדון לתשתיות והשחתת מתקן חשמל לאחר שהשתתף בניסור חלקי של עמוד בתחנת הרכבת הקלה "אלסהל" בשכונת שועפט. כתוצאה ממעשיו הושבת העמוד מפעילות ונגרם לחברת "סיטיפס" נזק של מעל 100 אלף שקל.

סאמי ג'בר (26), סיף ג'בר (20), סופיאן ג'בר (24), אימן עוודת אללה (28), תבתה צובחי (21), נאהד אדעיס (24) וחדר עמורי (20) מואשמים בגרימת היזק בזדון לתשתיות וגניבה בנסיבות מיוחדות לאחר שבחמישי ביולי תכננו לפרוץ ולהשחית את עמדות התשלום של הרכבת הקלה בתחנת "אלסהל" בשכונת שועפט.

בסמוך לשעות הצהריים הגיעו השבעה עם אחרים לתחנה ושברו ופרצו באמצעות לום, מוט ברזל ומכות את עמדת התשלום של הרכבת הקלה. לאחר שעמדת התשלום נפרצה, הנאשמים שברו את הכספות בחצר סמוכה, הוציאו מהן את הכספים וחילקו אותם ביניהם. כתוצאה ממעשיהם הרכבת הושבתה מפעילות ונגרם נזק של למעלה מ- 500,000 ש"ח לחברת "סיטיפס". בנוסף, סאמי ג'בר מואשם כי באירוע נוסף שבר ופרץ יחד עם אחרים את עמדות התשלום של הרכבת הקלה בתחנת "אלסהל".

גם באירוע זה חולק הכסף שנמצא בכספות בין המעורבים ונגרם נזק של למעלה מ- 500,000 ₪ לחברת "סיטיפס". כמו כן, סיף ג'בר מואשם בהתפרעות וניסיון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות לאחר שיידה אבנים לעבר שוטרים בהתפרעות. חדר עמורי מואשם גם בהתפרעות וניסיון תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות לאחר שהשתתף בהתפרעות וניסה לתקוף שוטרים ב- 5 הזדמנויות כשבידו אבן וכשהוא מתכוון לשוטרים שהיו במקום מלמלא את תפקידם.