שרה נתניהו בתחנת מד"א באשדוד
שרה נתניהו בתחנת מד"א באשדוד יואל בלינקו - תיעוד מבצעי מד''א

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגיעה אחר הצהריים (ה') לתחנת מד"א באשדוד כדי לעמוד מקרוב על פועלם של כוחות מד"א, לחזק את עובדי ומתנדבי הארגון ולראות מקרוב את העשייה בשטח.

נתניהו פגשה את בכירי מד"א, וסיירה במשאית החפ"ק המתקדמת של הארגון. מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין, סקר בפניה את הטכנולוגיות שמשמשות את מד"א לצורך הצלת חיים ואת הפעילות האינטנסיבית בשטח בימי מבצע 'צוק איתן'.

"כל הכלים של מד"א מאוישים בימים אלה, והמוקדים כולם פעילים ועובדים בצורה יוצאת מן הכלל. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם כל גורמי הביטחון, ובראשם צה"ל. במקביל לפעילות במסגרת 'צוק איתן', כוחותינו ממשיכים לפעול ולהעניק מענה לכל קריאת שגרה וממלאים את כל המשימות המוטלות עליהם", אמר מנכ"ל מד"א.

במהלך הסיור, פגשה שרה נתניהו את נציגי אגודות הידידים של מד"א, שהגיעו במיוחד מחו"ל לתמוך ולחזק את מד"א בימים אלה. היא הודתה להם על התרומה לישראל ועל כך שהגיעו לחזק את כוחות מד"א בימים אלה.

לאחר מכן, פגשה נתניהו את מתנדבי הנוער של מרחב לכיש במד"א המתגוררים באשדוד וסביבותיה ושיוצאים כעת להתרעננות בצפון. נתניהו איחלה לצעירים המשך הצלחה וביקשה לאחל למסיימי כיתה י"ב בהצלחה בשירות הצבאי המתקרב.

מיד עם תום הסקירה והביקור במוקד, נפגשה רעיית ראש הממשלה עם ילדי העובדים בתחנת מד"א אשדוד. "אתם דור העתיד של מד"א, אמרה להם.

עופר וקנין, בן 13.5, הוא בנו של סגן מנהל מחוז דרום במד"א, המתגורר בקיבוץ יד מרדכי. "מפחיד אותי לקום בלילה לשתות מים, מחשש שאתקל במחבל שנמצא בבית. הצבע האדום מלחיץ ומפחיד אבל אנחנו מתמודדים", סיפר לנתניהו שלא נותרה אדישה וענתה לו "אתה יודע שיש צבא שלם שדואג לך עכשיו, ואיתו ראש הממשלה ושר הביטחון. להגן עליך נמצא עכשיו בראש המשימות שלהם ושל חיילינו".

לאחר מכן, קיבלה נתניהו מעופר מכתב המיועד לבעלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו מבקשים עופר ואחותו לחזק ולהודות לו.

"הכרתי כאן היום אנשים מדהימים, ונחשפתי לכל מה שאנשי מד"א יודעים לעשות- וזה המון. יש כאן עובדים, מתנדבים, בני נוער מתנדבים שהם ממש מלח הארץ. הלב הגדול שלכם, עובדי ומתנדבי מד"א מכיל אהבה ענקית לעם ישראל, וזה עוד נדבך באהבה הגדולה שאנחנו מגלים בימים אלה בכל שכבות האוכלוסיה. אתם עובדים מסביב לשעון, 24/7. תודה רבה לכם על המקצועיות, על ההקרבה. תודה רבה לכם", אמרה שרה נתניהו בתום הביקור.

נתניהו התייחסה גם ללחימה עצמה, ואמרה כי "ראש הממשלה פועל בכל דרך אפשרית לפני שהוא שולח חיילים לקרב. הוא עושה הכל כדי להגן על כולנו, וזו אינה מלחמה מיותרת. זה הקרב על הבית".

מנכ"ל מד"א אלי בין, העניק לנתניהו ספר תהילים עם הקדשה אישית ואמר כי "ביקורך כאן אצלנו אינו מובן מאליו. הביקור הזה מחזק אותנו ואת אזרחי ישראל, ומוסיף עוד כוח לחוסן הלאומי שרבות מדובר בו. אני מבקש להביע בשם מגן דוד אדום כולו את הערכתנו הרבה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על העשייה הברוכה שלו למען מדינת ישראל ולמען ארגון מד"א.

"בשם כל הארגון, אני מתחייב להמשיך ולבצע את המשימה המוטלת עלינו בצורה מושלמת ולהמשיך לקדש את ערך החיים, כפי שעם ישראל עושה לאורך דורות", דברי בין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו