"מי שאומר שצה"ל מדשדש - מקשקש"

השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, עורך בימים אלה ביקורי תנחומים בבתי משפחות החללים ברחבי הארץ.

היום (ראשון) ביקר השר ביישוב צופים שבשומרון בבית משפחת החייל דניאל קדמי הי"ד יחד עם ראש המועצה גרשון מסיקה.

בצאתו מניחום האבלים התייחס השר פרץ להתפתחויות האחרונות בגזרת הדרום. "אני שומע את הטיעונים שהצבא מדשדש", אומר פרץ, "מי שמתבטא בביטויים כאלה, פשוט מקשקש. צה"ל נלחם במקומות הכי קשים ולא היה מקרה אחד שצה"ל ברח אלא הכריעו את החמאס בכל נקודת חיכוך"

"אם ויכוח כזה יצוץ", מתריע פרץ, "הוא יכול לתת הרבה נקודות לחמאס ולפגוע בנו וברוח צה"ל. צה"ל ניצח ועכשיו צריך להחליט על השלבים הבאים. צה"ל נסוג כי הוא החליט וזה כל ההבדל. צה"ל לא ברח"

השר להגנת הסביבה, תושב שדרות, מקווה ששכניו ירגישו ביטחון וכי התושבים שעזבו יחזרו בהתאם להוראות המערכת הביטחונית. "רמת האיום של המנהרות הוא מסוג אחר", מסביר פרץ, "הוא איננו קשור לעימות היומיומי עם הירי והטילים. בנושא המנהרות הממשלה חייבת תןך זמן קצר להציג לציבור תכנית מקיפה לאומית שמטפלים במנהרות בדרך של מניעת היכולת שלהם לפרוץ ממנהרה התקפית אל ישראל".

בנוגע לטענה כי הצבא עוסק במגננה במקום מתקפה קובע פרץ כי יש מקום גם חשוב למגננה בתוך הפעילות הביטחונית של ישראל והוא מצטט את דברי הפסוק: "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם". "זה לא ביטוי שמצביע על חולשה", אומר השר פרץ, "העובדה שיש לנו את כיפת ברזל ומנענו את תמונת הניצחון שלהם, זה לא מגננה - זה לפעול בחכמה, "בתחבולות תעשה לך מלחמה" - במקום שצריך להשקיע בהגנה - נשקיע בהגנה, במקום צריך להשקיע בהתקפה - נעשה זאת. וזה השילוב הנכון"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו