חיילים לוחמים נגמ"ש צה"ל צוק איתן
חיילים לוחמים נגמ"ש צה"ל צוק איתןפלאש 90

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, קורא למערכת הביטחון להיערך מחדש להגנת יישובי עוטף עזה ותוקף את ההחלטה להפסיק את המבצע בשלב הנוכחי.

לדבריו אף אחד לא משלה את עצמו שהחמאס יהפוך את עורו. "אני רואה את המובילים מפנים את הנגמ"שים, האם השלום חזר לאזורנו? אנחנו לא צריכים להשלות את עצמנו ולא להיות שאננים, התחושה היא שהאיום לא הוסר לחלוטין".

פרג'ון מדגיש בשיחה עם ערוץ 7 כי "היה צריך להכות מכה נחרצת את החמאס. יש עדיין איומים וכל עוד הדברים לא ייסגרו בצורה מסודרת בקהיר זה יכול עדיין להמשך, אנחנו מתעסקים עם אויב טיפש עד כאב", הוא מוסיף.

הוא מקווה שהתושבים יוכלו לחזור בהקדם לבתיהם. "אמרתי ואומר, שאיום המנהרות לא יכול להיות מחוסל עד תום. אבל אנחנו סומכים על הצבא שכל המנהרות הידועות חוסלו. כעת אנחנו צריכים לאסוף את עצמנו ולהתחיל להתארגן לחזור הביתה". 

לסיום, פרג'ון מקווה שהמדינה תספק לתושבים הגנה מחודשת ותמיכה כלכלית. לדבריו המעטפת הכלכלית וההגנתית שניתנה עד ''צוק איתן'', כבר אינה רלוונטית. ''אני מקווה שהיום בפגישת המנכ"לים נוכל להגיע להבנה, שאכן ההגנה יכולה לספק אותנו ושנוכל לחזור לשגרה. גם המעטפת הכלכלית צריכה לתת מענה על הנזקים שנוצרו כאן, מעל 2,500 דונם של חממות שכבר חודש לא עבדו בהן, הנזק גדול מאוד".