"אם הירי יימשך, לא יהיה מנוס מכניסה נוספת"

על רקע הדיווח על הפסקת אש מבהיר חבר הקבינט השר אהרונוביץ': אם המשא ומתן לא יניב פירות לא תהיה ברירה וניכנס פנימה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ד

"אם הירי יימשך, לא יהיה מנוס מכניסה נוספת"-ערוץ 7
יירוט רקטות
פלאש 90

השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, יצחק אהרונוביץ', הבהיר הערב (ראשון) כי אם ירי הרקטות יימשך צפויה כניסה קרקעית נוספת לרצועת עזה.

"ברגע שהדלת תסגר והמשא ומתן לא יניב שום פירות ונראה שאנחנו נמצאים בהמשך טיפטוף הירי - כנראה שלא תהיה ברירה וניכנס פנימה. ואז נצטרך להכריע ולא להיכנס לטווחים קצרים", אמר אהרונוביץ' לגלי צה"ל. "כנראה שנגיע למהלך הזה. אי אפשר לברוח ממנו".

בתוך כך, סוכנויות הידיעות הזרות מדווחות כי ישראל והפלסטינים הסכימו להפסקת אש בת 72 שעות. על פי הדיווחים, מצרים תכריז על ההפוגה עוד הערב.

במהלך היום שיגרו מחבלי החמאס יותר מ-30 רקטות לעבר יישובי הדרום. חלק מהרקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל וחלקן התפוצצו בשטחים פתוחים. אף אחת מהן לא גרמה לנפגעים בנפש.

בעקבות ירי של פצצות מרגמה לעבר מעבר כרם שלום, הוחלט במשרד הביטחון לסגור את מעבר הסחורות עד להודעה חדשה כדי לא לסכן את העובדים במקום.

דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז אמר הערב כי צה''ל ימשיך להכות בחמאס עד שיחזור השקט ליישובי הדרום. "קראנו להם (לתושבים, ע"ב) לחזור משום שההגנה שננקטת כאן היא הגנה מירבית ואנחנו ממשיכים ולא נעזוב את זה עד שנביא את השקט ונמשיך להגן על תושבי הדרום.

"יש כוחות גדולים מאוד בשטח", סיפר אלמוז לגלי צה"ל. "אנחנו נמצאים גם באויר וגם ביבשה. מוכנים גם מול האיום הרקטי וגם מול איומים אחרים. ואנחנו נמשיך לעשות זאת בימים הקרובים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי "המבצע יימשך עד השלמת ייעודו - השבת השקט לתקופה ממושכת. אמרתי בתחילת המבצע וגם לאורך כל הדרך - זה ייקח זמן  ודרוש אורך רוח". 

"ישראל לא תנהל מו"מ תחת אש", הדגיש ראש הממשלה, "ישראל תמשיך לפעול בכל דרך כדי לשנות את המציאות הנוכחית ולהביא שקט לכל אזרחיה. אנחנו נעמוד יחד באחדות ובנחישות, עד שנשלים את המלאכה".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שלח מסר לראשי חמאס ואמר כי "אם חמאס חושב שיצליח להתיש אותנו הוא טועה - נשוב למשא ומתן רק לאחר הפסקת האש. איננו מתכוונים להתפשר אלא על הפסקת הירי והטרור", הוסיף.