פגישת ריבלין-נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) עם נשיא המדינה ראובן ריבלין. השניים שוחחו על התקדמות מבצע ''צוק איתן'' ברצועת עזה.

ריבלין הביע תמיכה בנתניהו על ניהול המערכה בצורה שקולה ומדודה, כלשונו. "אני רוצה בהזדמנות זו להביע את תמיכתי המלאה בכוחות צה"ל ביכולות המקצועיות השיקולים הרבגוניים אשר התחשבו בביטחון ישראל ובצרכים של מדינת ישראל.

''אני רואה אחדות נפלאה כאשר מתרגשת עלינו סערה ואני שואל את כל אלה אשר משבחים ואומרים תראו באיזו אחדות אנו נמצאים מדוע שלא נהיה מאוחדים כך כל הזמן?", שאל הנשיא.

נתניהו אמר לנשיא ריבלין "אני רוצה להודות לך על תמיכתך ועל הדברים החמים שאמרת, גם על אופן הובלת המבצע הזה וגם על חיילי צה"ל ועל הביקור במשפחות השכולות, שגם אני שוחחתי איתן, והלב נקרע מכאבן שהוא כאבנו".

ראש הממשלה טען כי עמד בהודעתו שלא לנהל משא ומתן תחת אש. "מאז שהחמאס הפר את הפסקת האש ביום שישי, צה"ל הכה בו מכות קשות מאוד. אנחנו נחושים להשיג את יעד מבצע צוק איתן - השבת השקט לתקופה ממושכת לתושבי ישראל, תוך כדי פגיעה משמעותית בארגוני הטרור. אמרתי מתחילת המבצע: או שנשיג זאת בדרך צבאית, או שנשיג זאת בדרך מדינית, או שנשיג זאת בשילוב של שתי הדרכים.

"אני מבקש יחד איתך לשלוח את איחולינו להחלמה מהירה ושלמה לכל הפצועים ולמשפחות השכולות של חיילינו הגיבורים אני מבקש לומר היום שלוש מלים שקראנו אותם אתמול בהפטרה מדברי הנביא ישעיהו: 'נחמו, נחמו, עמי'".