מוסרים דוחות
מוסרים דוחות מארגני המחאה

בעלי העסקים הקטנים והמכולות בתל אביב בשיתוף התאחדות הסוחרים החליטו למלא את מקומם של פקחי העירייה ורשות האכיפה העירונית. זאת לדבריהם "לאחר חודשים רבים (למעלה משנה) שעיריית ת"א-יפו עשתה ככול יכולתה למסמס, להפר ולא לאכוף את הפסיקות הברורות של ביהמ"ש העליון (בג"צ), וביהמ"ש לעניינים מנהלים".

ביום שישי אחר הצהרים התאספו בעלי המכולות ועסקים קטנים בעיר, לסיירת פיקוח שהחליפה את פקחי עיריית ת"א-יפו, וחילקו "דוחות" לבעלי המרכולים הפועלים בשבתות בניגוד להנחיות משרד הפנים ובית המשפט.

הפעילות הראשונה של סיירת הפיקוח, התקיימה על ציר רחוב אבן גבירול, בסמוך לבניין העיירה. ולאורך הרחוב בין המרכולים המפרים את החוק.

"יצוין כי מאז החלטתו של שר הפנים גדעון סער על סגירת אותם סופרים ביום שבת (פרט למתחמי הבילוי וחנויות הנוחות בתחנות הדלק) , מתעלמת עיריית ת"א-יפו בבוטות מהחלטה זו ואינה מחלקת דוחות ביום שבת לאותן רשתות, בתואנה של מחסור בכוח אדם, אשר אינו מצליח לאכוף את הנחיית השר. בעלי העסקים הקטנים והמכולות החליטו לסייע לעיריית ת"א, ולחלק בעצמם דוחות לאותם רשתות, וזאת על מנת לעזור לראש העיר לפעול ע"פ החוק והנחיית שר הפנים", מסבירים מארגני המבצע את המהלך.

קובי ברמר, בעל מכולת וממובילי המאבק, אומר כי "איננו מאמינים לטענת עיריית ת"א כי אין לה מספיק פקחים לאכוף את ההחלטה. כל מי שיחנה ברח' אבן גבירול על המדרכה, יודע שרכבו ייגרר תוך זמן קצר. מכאן, ועל מנת לסייע לעירייה, החלטנו בעצמנו לעבור בין הסופרים ולחלק להם את הדוחות. היה חשוב לנו להתחיל בציר אבן-גבירול, היכן שראש העיר יכול לראות במו עיניו כיצד נעשה עושק מדי כל סוף שבוע, על חשבוננו. יש כאן מצב של נזקים עצומים הנגרמים לעסקים ששומרים על החוק, ומנגד הם מתעשרים מהפרת החוק!".

עוד אומר ברמר כי "אנחנו בעד ת"א חופשית. העיר הזו תמיד הייתה חופשית ופתוחה וכך היא גם תישאר, אבל העיר הזו לא יכולה להמשיך במסחר קמעונאי כה גורף ובוטה ולגזול לי ולחברי את אותו יום אחד של חופש בשבוע. זוהי דרישה בסיסית שמגיעה לכול אחד ואחת בעיר הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו