בימי חופשת הקיץ לא רק התלמידים יוצאים לחופש, אלפי מורים יוצאים אף הם לחופשה ארוכה על מנת לאגור כוחות לקראת שנת הלימודים הבאה, אך ישנה מחנכת אחת שעושה הרבה מעבר בחופשת הקיץ שלה.

במשך חמש שנים יעל שוורץ רכזת חברתית ומחנכת באולפנת פרדס חנה, מלווה קבוצת תלמידות להתנדבות במוקד הקיץ של לאורו נלך.

להתנדבות זו היא מגייסת גם את חמשת ילדיה והופכת את העניין כולו למשימה משפחתית, יעל אומרת "בכל שנה כל המשפחה יוצאת יחד עם קבוצת תלמידות להתנדבות בימי החופש הגדול, מתוך אמונה בערך אהבת ישראל, השנה יצאנו לפעילות חקלאית לקראת שנת השמיטה שמתקרבת והתלמידות עמדו במשימה הזו בגבורה גדולה, יש סיפוק עצום לראות את התלמידות מגיעות להתנדבות על חשבון הזמן הפרטי שלהן, זו חוויה מדהימה שמשפיעה גם על המשפחה הפרטית שלי".

מנהל החינוך הממלכתי דתי (החמ"ד) אברהם ליפשיץ, התרגש מאוד מהסיפור ומיהר להתקשר ליעל ולהביע את הערכתו. "המורה היא החוד החנית שעומדת ומנהיגה את הקבוצה, אנו רואים ביעל אות ומופת לכל ציבור המורים והמחנכים בישראל".

ליפשיץ הוסיף כי "קבוצות ההתנדבות של לאורו נלך פועלות במסגרת פרויקט "חמד של חופש" והן פועלות לאורך כל ימות החופש הגדול, הפעילות הגיעה לשיא חסר תקדים במהלך מבצע צוק איתן, לראות את הנוער יוצא ותורם מעצמו גם בזמנו החופשי זה דבר מופלא בעיני".

יו"ר לאורו נלך הרב בני וורצמן ציין כי "התנדבות חד פעמית היא טובה, אך ההתמדה היא זו שהופכת אותה לערך עליון, בארגון שלנו קבוצות תלמידים מתנדבים על בסיס שבועי לאורך כל השנה, בדרך זו התלמידים חווים באופן רצוף את האמפתיה כלפי האחר ויעל משמשת דוגמא נפלאה לכך".

יניב לחמני רכז מוקד הקיץ לנוער של ארגון "לאורו נלך אמר "כולי תקווה שעוד מורים יאמצו את ההזדמנות המופלאה הזו של החופש הגדול כדי להדק את הקשר עם התלמידות".