רה"מ נתניהו בארנה במהלך הבניה
רה"מ נתניהו בארנה במהלך הבניה צילום: חיים צח / לע"מ

יוצאים לדרך. בפעם התשיעית בתולדות ליגת העל בכדורסל, עוד פחות מחודש ייצא שוב לדרך טורניר "גביע ווינר". הטורניר מהווה מעין קדם עונה של ליגת העל בכדורסל ומי שאחראית על קיומו היא מנהלת ליגת ווינר.

ב-15 לספטמבר ייפתח הטורניר היישר משלב רבע הגמר, בו יפגשו שמונת הקבוצות שסיימו בשמונה המקומות הראשונים את העונה הסדירה שנסתיימה לפני כחודשיים. הקבוצות למעשה ישחזרו במדוייק את משחקי רבע גמר ליגת ווינר כשכל הקבוצות יפגשו מול אלה ששיחקו מולן בשלב רבע הגמר אשתקד.

שיאו של הטורניר יהיה חניכתו של האולם החדש והמפואר שהסתיים להיבנות בעיר הבירה של ישראל, אולם הארנה שבירושלים. הארנה יחליף את אולם מלחה המיתולוגי והוא ישמש כביתה של קבוצת הכדורסל של הפועל הירושלמית.

כאמור, ב-15 לספטמבר יתקיימו משחקי רבע הגמר באולם הארנה החדש, זאת לצד משחקים שיתקיימו במקביל באולם "מכבי", אולמה הביתי של ראשון לציון.

בשני האולמות יחלו את משחקי רבע גמר גביע ווינר עם משחק ראווה, כזה שייתן גם לקבוצות שלא לוקחות חלק פעיל בגביע הזדמנות לבחון את סגל השחקנים ושיטת המשחק שלהן.

באולם "מכבי" שבראשון לציון ישחקו במשחק הראווה מכבי ראשון לציון המקומית עם שרון דרוקר על הקווים מול העולה החדשה לליגת העל, עירוני נהריה. מיד אחריהם תעלה סגנית האלופה מחיפה מול המפתיעה של העונה האחרונה עירוני נס ציונה. ולאחריהן תעלה אלופת אירופה ומחזיקת גביע ווינר בעונה האחרונה, מכבי תל אביב למשחק מול גלבוע גליל. משחק זה למעשה יהיה המשחק הראשון של צוות האימון גרשון את גודס, ומעניין יהיה לראות כיצד תהיה חלוקת העבודה בין השניים ואם הצהובים יצליחו באמת לשמור על התואר הראשון שלהם לעונה הקרובה.

באולם החדש שבירושלים יפתחו בני הרצליה ומכבי אשדוד במשחק ראווה, כזה שיהווה סיפתח למה שעוד יקרה על הפרקט החדש שבבירה. 

בהמשך יעלו הפועל המקומית שתגובה בעשרות אוהדיה הנלהבים והפועל חולון לקרב נוסף בין השתיים בעלות היריבות המעניינת ביותר בשלב זה. ובמוקד המשחקים באותו היום ייפגשו שוב הפועל תל אביב והפועל אילת למשחק שבו הכל יכול להיות. בפעם הקודמת שנפגשו הייתה ידם של הדרומיים על העליונה. עכשיו עם קטש שעבר צד, ינסו האדומים להגיע עד לגמר שיתקיים גם הוא באותו האולם ממש, ב-18 לספטמבר בשעה 20:30.