מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר נפטר בגיל 46

אלוף-משנה עודד ראור הלך לעולמו בביתו שבקדימה. השר יעלון ספד: אדם מיוחד, אכפתי, מסור מאוד, עם מחויבות עצומה לאנשים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג באב תשע"ד

צילום: שרון מינס-משרד הביטחון

מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, אלוף-משנה עודד ראור, הלך לעולמו הבוקר (שלישי) בגיל 46, בביתו שבמושב קדימה.

ראור פיקד על סיירת מטכ"ל בשנים 2007 - 2004. בין היתר פיקד ראור על כוח היחידה במבצע חד וחלק‏ ועל מבצעים נוספים במלחמת לבנון השנייה. בהמשך שימש כמפקד חטיבה 5, לאחר מכן השתחרר מצה"ל ומונה למנהל פיתוח עסקי בבינת יישום מערכות.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ספד לראור, שהיה מפקד צוות בתקופה בה שירת יעלון כמפקד סיירת מטכ''ל. ''עודד היה אדם מיוחד, אכפתי, מסור מאוד, עם מחויבות עצומה לאנשים, לחבריו ולעשייה, שהצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו.

"בחודשים האחרונים פגשתי בו לא מעט, כשהגיע לבקר באופן קבוע חבר משותף שנפגע בתאונה. עודד היה שם בשבילו לאורך כל הדרך, מלווה ומסייע, מחבק ותומך. זה היה עודד וזו הייתה דרכו האצילית''.

לדברי יעלון, הן כלוחם והן כמפקד ראור הפגין מקצועיות רבה, מוטיבציה אדירה וחשיבה מבצעית יצירתית, שסייעו לו להשתתף ולהוביל מבצעים שהשתיקה יפה להם אך תרומתם לביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה.

''נפילתם של לוחמים ששירתו תחתיו ליוותה אותו והעיקה עליו, והוא כאב את מותם כל חייו. צפיתי בו מקרוב במבצעים שונים של הסיירת, ותמיד התרשמתי מקור הרוח שלו ומיכולתו להוביל ולהנהיג לוחמים אל המורכבות שבמשימות", אמר שר הביטחון. "עודד יחסר בראש ובראשונה למשפחתו ולכל מי שזכה להכירו. אני משתתף בצערה העמוק של המשפחה".

שר הכלכלה נפתלי בנט ספד גם הוא לעודד ראור, תחתיו שירת בנט בהיותו לוחם בסיירת מטכ"ל. "עם ישראל איבד היום אדם טוב ומפקד טוב. עודד היה איש שדבק בערכים של נחישות, התמדה, תעוזה, מקצוענות ויצירתיות.על פי ערכים אלו גם חינך את פקודיו שנפלה בחלקי הזכות הגדולה להיות אחד מהם. עודד היה איש צנוע מסור ואכפתי כלפי חייליו וכלפי כל אדם שפגש".