בנות סמינר. ארכיון
בנות סמינר. ארכיון צילום: פלאש 90

בימים האחרונים משרד החינוך רושם בעיר אלעד ניצחון יוצא דופן על תופעת האפליה.

סמינר ''זלזניק'' הודיע בתחילת השבוע ל-23 תלמידות ספרדיות שהן התקבלו ללימודים, זאת לאחר שהוא אולץ בידי משרד החינוך לקיים רישום מחודש בשל אפלייה.

כזכור, הרישום לסמינר עורר סערה על רקע העובדה שכמעט כל התלמידות הספרדיות שנרשמו אליו נדחו, וזאת בזמן שכמעט כל האשכנזיות התקבלו לשורותיו. על רקע אפלייה זו, החליט מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך מאיר שמעוני, בפעם הראשונה מזה שנים, לבטל את הרישום לסמינר ולאלץ את הנהלת המוסד לקיים רישום מחודש, תוך שיגור איום על סגירת המוסד במקרה של אי עמידה בהנחיות החדשות.

לאור זאת, קיים הסמינר בשבועיים האחרונים רישום מחודש, במעקב צמוד של מפקחי משרד החינוך. המפקחים היו נוכחים בכל ההליך, החל מהרישום עצמו, דרך בחינת הקבלה, ועד להכרעה בדבר המתקבלות לסמינר וההודעה שיצאה אליהן בנושא.

לבסוף, כאמור, הודיע הסמינר ל-23 תלמידות ספרדיות על קבלתן ללימודים. בימים אלה מנהל המשרד שיחות עם הרשות המקומית על שיבוצן של תלמידות נוספות שנותרו ללא מסגרת לסמינרים בעיר.

גורמים במשרד החינוך מוסרים כי ״המקרה באלעד הוא רק דוגמה אחת למאות מקרים שטופלו על ידנו בשנה האחרונה על רקע אפלייה עדתית או אחרת. כפי שאמרנו בעבר, נגלה אפס סובלנות כלפי אפלייה. בכל מקום בו היא תתקיים, אנחנו נהיה שם להיאבק בה, תוך קיום דיאלוג עם נציגי הקהילות המקומיות״.