הסרטון המצמרר מכה את אמריקה

המוציא להורג בסרטון הזהיר שגורלו של העיתונאי סטיבן סוטלוף עשוי להיות דומה לזה של ג'יימס פולי, "זה תלוי בהחלטה הבאה של אובמה".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ד

בארצות הברית כמו במדינות רבות בעולם מזועזעים מהסרטון המצמרר שהעלו לוחמי דאע"ש לרשתות החברתיות.

בסרטון נראה צלם העיתונות ג'יימס פולי (40) לבוש במדי אסיר כתומים, ראשו מגולח, ולשמאלו גבר לבוש בשחור ופניו רעולות. מול עדשת המצלמה, ערף המחבל מדאע"ש את ראשו של העיתונאי והעביר מסר לנשיא ארצות הברית ברק אובמה. 

ה"גרדיאן" הבריטי דיווח כי המוציא להורג הוא ככל הנראה תושב לונדון. האף־בי־איי, סוכנות הביון הבריטית ה־MI5 וכן הסקוטלנד מנסים לאתר אותו.

מה שמדאיג יותר הוא שסרטון המזעזע נחתם בתמונה נוספת: העיתונאי האמריקאי סטיבן סוטלוף שעקבותיו נעלמו בדיוק לפני שנה הופיע מול המצלמה, גם הוא במדי אסיר כתומים, כשראשו מגולח.

המוציא להורג איים כי גורלו של סוטלוף עשוי להיות דומה לזה של פולי ואמר כי "זה תלוי בהחלטה הבאה של אובמה".

הנשיא אובמה התייחס אתמול לרצח המזעזע ואמר, "העולם מזועזע. ל'מדינה האיסלאמית' אין כל אידיאולוגיה וערך לאנושיות. זו אידיאולוגיה בפשיטת רגל והיא תיכשל. העולם מעוצב על ידי אנשים כמו פולי. על עמי האזור לקום ולדחות את הניהיליזם של המדינה האיסלאמית. ארגון דאע"ש לא מדבר בשם שום דת. הקורבנות שלהם הם מוסלמים ברובם, ואין אמונה שמלמדת לטבוח באנשים חפים מפשע. לא רק אלוהים היה עומד על מה שהם עשו אתמול ומה שהם עושים מדי יום. אנחנו נמשיך לתקוף".