העולים הצדיעו לצה"ל

למעלה מאלף עולים מצרפת השתתפו באירוע הצדעה ללוחמי צה"ל. השר אריאל: לחתור להכרעת החמאס בכל מחיר. הלוחמים רק צריכים לקבל פקודה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח באב תשע"ד

העולים הצדיעו לצה"ל  -ערוץ 7
מצדיעים ללוחמים
פלאש 90

אירוע הצדעה ללוחמי צה"ל ולחיילים בודדים נערך הערב (ראשון) במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, וחבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב.

במהלך האירוע, בו השתתפו למעלה מאלף עולים ותיקים וחדשים, הוענקו מגני הוקרה לחיילים הבודדים מצרפת ולארגוני העולים מצרפת אשר פעלו למען חיילי צה"ל ותושבי הדרום במהלך מבצע "צוק איתן".

אחד הלוחמים שנפצעו במבצע היה גבריאל בן חיים, שהגיע ארצה לבדו כדי להתגייס לחטיבת גולני ונפצע קשה בקרבות. גבריאל, הנמצא כעת בתהליך שיקום, הגיע לאירוע עם הוריו השוהים איתו בישראל. בערב השתתפה גם משפחתו של הלוחם הבודד ג'ורדן בן סימון הי"ד שנהרג בעזה, ואביו פיליפ נשא דברים.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר כי "ברגעים הקשים האלה, למדתי עד כמה אנחנו באמת עם אחד. חשוב שנשאר ביחד, קרובים אחד לשני, למרות המרחק. לא נוותר על החלום לבנות בישראל את המדינה החופשית עליה חלמנו ונעשה זאת יחד". ריבלין הדגיש כי "יש לנו אמונה בצדקת הדרך, וחלום שאנחנו נחושים להמשיך ולהגשים. עם ישראל חי ובועט, חולם ויוצר".

צילום: פלאש 90

שר השיכון אורי אריאל אמר לעולים "אתם שכבר עליתם לארץ, אל תחשבו שעכשיו אתם יכולים לנוח על זרי הדפנה. מוטלת עליכם החובה לדאוג לכך שעוד ועוד יהודים יבינו שמקומם הטבעי הוא בארץ ישראל. בואו נעשה עסקה", הציע השר, "אתם מביאים עוד יהודים לארץ ישראל. אני דואג להוריד את מחירי הדיור".

השר אריאל קרא לשרי הקבינט המדיני-ביטחוני חתור להכרעה מול החמאס. ''המציאות שבה החמאס ממשיך לירות לעבר תושבי ישראל ללא הפסקה- מחייבת אותנו לקבל החלטות ברורות, שמטרתם אחת: הכרעת החמאס", אמר אריאל. "ואם משמעות הדבר זה להכנס קרקעית בחזרה לעזה זה מה שצריך לעשות. יש לנו צבא מצוין, חיילים נהדרים, מפקדים וקצינים מצוינים, והם יודעים לעשות את העבודה. הם רק צריכים לקבל את הפקודה״.

צילום: פלאש 90

ח"כ יוני שטבון, יו"ר השדולה למען יוצאי צרפת בישראל שעמדה מאחורי האירוע אמר כי "ערב ההצדעה הוא המשך ישיר וטבעי של פעילות עולי צרפת בימי 'צוק איתן', אם למען הלוחמים ואם למען תושבי הדרום. העלייה הצרפתית מאופיינת בציונות חסרת פשרות, וכולנו היינו עדים כיצד במהלך צוק איתן עלו ארצה מאות משפחות והגיעו דווקא לאשדוד ואשקלון שהופגזו ללא הרף".

שטבון, בן להורים שעלו מצרפת, חבר ועדת החוץ והביטחון ומעוטר צל"ש ממלחמת לבנון השנייה הוסיף כי "אחד מסמלי מבצע 'צוק איתן' היה גבורת החיילים הבודדים, וליהדות צרפת הייתה תרומה משמעותית לכך. אם זו גבורתו של ג'ורדן בן סימון הי"ד ואם זו תושייתם של גבריאל בן חיים ואחרים".

עוד הדגיש שטבון כי "אל לנו לשכוח שמהקמת המדינה הייתה העלייה מנוע הצמיחה המשמעותי ביותר לחברה הישראלית. אנחנו מוכרחים להמשיך לעודד ולטפח את העלייה והקליטה, זו משימה לאומית ראשונה במעלה".

יצוין כי בשנים האחרונות ניכרת מגמת עלייה מרשימה בשיעורי העלייה של יהודי צרפת, כאשר עד תום הקיץ הנוכחי צפויים לעלות ארצה למעלה מחמשת אלפים יהודים ב-2014. עוד יש לציין, כי במהלך מבצע "צוק איתן" עלו ארצה מאות מיהודי צרפת שתכננו עלייתם מבעוד מועד, כאשר לא נרשם שום ביטול עלייה ורבים מהם בחרו להיקלט דווקא באשדוד ואשקלון המופגזות.