כוננות בגבול הצפון
פצמ"רים בגולן, קצין נפצע קל-בינוני

צה"ל הנחה את החקלאים באזור הגבול להתרחק מהשטח מחשש לזליגת ירי מהקרבות בין המורדים לצבא סוריה באזור קוניטרה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ד | עודכן: 13:01

פצמ"רים בגולן, קצין נפצע קל-בינוני-ערוץ 7
צה"ל כוננות סוריה גבול גולן חיילים שטח אש
רויטרס

הדי פיצוצים נשמעו הבוקר (רביעי) ברמת הגולן בשל קרב המתרחש בין כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד, לבין המורדים במרחב העיירה הסורית קוניטרה.

שתי פצצות מרגמה שנורו במסגרת הקרבות התפוצצו בשטח ישראל. אין נפגעים, נזק נגרם לכלי רכב. באירוע נוסף, נפצע קצין צה"ל באורח קל עד בינוני מירי תועה מכיוון סוריה. הקצין פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה.  


רשת אל-ג'זירה דיווחה כי כוחות המורדים השתלטו על מעבר קוניטרה.
 

מחשש לזליגה של הקרב בקוניטרה הונחו החקלאים לעזוב את האזור שסמוך לגדר הגבול עם סוריה. מהמועצה האזורית גולן נמסר כי בנוסף, נסגרו אתרים ברמת הגולן: הפארק הוולקני ומצפה עמק קוניטרה. 

באזור רמת הגולן נשמעים החל משעות הבוקר פיצוצים רבים כשכוחות המורדים מנסים לכבוש משלטון אסד את מרחב העיירה הסורית שהיא מאחז השליטה האחרון שלו בגולן. 

יצוין כי זה הניסיון השני של המורדים הסורים לכבוש את מעבר הגבול. קוניטרה היא נקודת השליטה האחרונה שנותרה בידיו של נשיא סוריה לאורך הגבול עם ישראל ברמת הגולן לאחר ששאר המרחב כבר נתפס בידי ארגוני המורדים.

במהלך השבוע נורו רקטות לעבר רמת הגולן משטח סוריה. ביום ראשון בשעות הלילה נשמעו אזעקות ביישובים בצפון הגולן. באזור אותרו חמש רקטות שהתפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים באירוע, נזק קל נגרם לכבל חשמל באחד היישובים.