הפסקת האש נכנסה לתוקף וההרס ביו"ש מתחדש

ביתם של שושנה ואפי באואר במעוז אסתר נהרס 4 ימים בלבד לאחר הברית. אפי באואר: "במהלך המבצע, לא היה להם נעים לעסוק בהרס".

בני טוקר , ב' באלול תשע"ד

הפסקת האש נכנסה לתוקף וההרס ביו"ש מתחדש-ערוץ 7
הברית שנערכה במעוז אסתר
באדיבות המשפחה

כוחות הביטחון פשטו הבוקר (חמישי) על מאחז מעוז אסתר הסמוך לכוכב השחר והרסו שלושה מבנים, בתוכם בית הכנסת וביתם של משפחת באואר, שזכו בתחילת השבוע להכניס את בנם הראשון בבריתו של אברהם אבינו.

אפי באואר אומר לערוץ 7 "עצוב מאוד לגלות הרס כזו כבר בתום מבצע צוק איתן בעזה, "במהלך המבצע כנראה שלא היה להם נעים להתעסק עם דברים כאלה, כי בשעה שהמוני מילואמניקים מגויסים בצו שמונה וחיילים סדירים נמצאים בעזה, זה לא היה מתקבל יפה בציבור שזה מה שהצבא עושה".

לדבריו אין ספק שעריכת הברית ביום ראשון האחרון בבית הכנסת, העלתה את חמתם של כוחות הביטחון, "היה לנו ברור שלמישהו כואב מאוד לראות שהמשפחות גדלות, כואב להם שבארץ ישראל מתפתח לו מקום חדש, ושמתקיימים בו בריתות ושמחות. כמעט מיד לאחר הברית ראינו שהם עושים שם סיור, הם פשוט חיכו שהפסקת האש תכנס לתוקף והם חזרו למסלול ההרס".

משפחת באואר עברה בשנים האחרונות את אותו הליך כמה פעמים ובכל פעם הם הצליחו לבנות את הבית מחדש, "שלושה ימים אחרי החתונה הרסו לנו את הבית, מאז עברו שלוש שנים וקשה לי לספור כבר את כל הפעמים שבהם הבית נהרס. בנתיים מאז הברית אנחנו נחים אצל ההורים אבל אנחנו מתכוונים לחזור בתוך כמה שבועות הביתה. זאת המשימה של הדור שלנו לפתח את ארץ ישראל ולכן יש התנגדות כזאת גדולה למעשים שלנו אבל אנחנו לא מתייאשים".