גל-עד לזכר הנערים בגוש עציון
גל-עד לזכר הנערים בגוש עציון צילום: מועצה אזורית גוש עציון

לאחר עבודה מרובה ותכנונים מוקפדים הסתיימה הקמתו של הגל-עד בגוש עציון לזכרם של שלושת הנערים החטופים –גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח הי"ד.

הגל-עד הוקם ליד תחנת האוטובוס בטרמפיאדה שבה הם נחטפו. הרעיון לבניית הגל-עד נעשה ביוזמתם של בני הנוער מהיישוב בת עין שבגוש עציון, שהעלו את הרעיון ביום בו נמצאו גופותיהם של הנערים.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, אהב את הרעיון, נרתם לפרויקט וציין כי המועצה מוכנה לסייע בכל אשר נדרש, מתוך מטרה לרתום את בני הנוער להקמת פינה סביבתית-ערכית שתעניק מקור לזיכרון ולגאוות יחידה כאחד.

משתלת גני חברון באלון שבות תרמה שיחי נוי שנשתלו מסביב לגל-עד ונרתמו לפרויקט שלושה עצי זית בוגרים, אחד לזכר כל נער. האמן יובל כהן מבת עין הצטרף גם הוא למשימה ויצר עמוד אבן עם מודל אמנותי בשילוב המילים "עם כלביא יקום".

יאיר גולדשמיד, עובד היחידה לקידום נוער בבת עין, סיפר כי "הפרויקט החשוב הזה הוכיח שוב את הכוחות הגדולים הטמונים בבני הנוער שניצלו את ימי החופש ונרתמו בצורה מעוררת התפעלות לעניין והתאמצו מאוד עד להשלמת הפרויקט. במהלך העבודות הרגשנו עד כמה טמונים בעבודה פיזית כוחות מרפא, התחדשות וגילוי חוזקות בקרב בני הנוער".

דוידי פרל אמר כי "הגל-עד הוא סמל שלנו לזיכרון למאבק. זיכרון של אותם אהובים ויקרים לכולנו, ומאבק על אדמתנו וזכותנו להתיישב בארץ ישראל. אני מברך את בני הנוער על היוזמה והחריצות ומייחל בשורות טובות לעם ישראל".

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: