ישיבת ממשלה במועצת חוף אשקלון בנימין נתניהו
ישיבת ממשלה במועצת חוף אשקלון בנימין נתניהוחיים צח, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התיייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה הבוקר במועצה האזורית חוף אשקלון לסיום מבצע "צוק איתן".

"ברצוני לברך את מארחינו וחברינו מהדרום. המנהיגות שלכם נתנה לנו הרבה כוח כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל. תמיד הושטנו יד לשלום לשכננו שרצו בכך ונלחמנו בתקיפות נגד מי שלא. סיכלנו ופגענו בחמאס מכות שלא ספג מיום הקמתו. לא הסכמנו לשום תנאי שלהם. אני מקווה שהשקט יימשך לזמן רב, אך אנו ערוכים לכל תרחיש. בהתאם למורשת שלנו בכוונתנו לפתח ולקדם את היישובים שלנו ולעשות את המעשה הציוני", דברי נתניהו.

"באנו לקבל היום מספר החלטות, בראשן לסייע בתכנית חומש של מיליארד וחצי שקל ליישובי עוטף עזה ושדרות. במהלך החודש נביא חבילה דומה לפיתוח יישובי וערי הדרום. עשינו דברים גדולים מאוד, אבל הדבר מחייב גם לשנס מותניים כדי לאפשר לזרועות הביטחון להמשיך להגן על מדינת ישראל ביעילות".

שרים בממשלה זועמים על החלטת שר האוצר יאיר לפיד לבצע קיצוץ רוחבי בכל המשרדים כדי לממן את מבצע "צוק איתן". שר הרווחה מאיר כהן הדגיש היום כי יתנגד לקיצוץ בתקציב משרדו: "ממי ניקח, מאלו שאין להם מה למרוח בסנדוויץ' של הילדים לבית הספר?", שאל כהן.

"זה מטורף שרק העניים ומעמד הביניים הנמוך ישלמו את הוצאות המבצע", טענה ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה), שקראה לשרים להצביע נגד הקיצוץ בתקציבי החינוך, הרווחה, הבריאות והתחבורה. "במקום לקצץ למשל בפטורים ממס, הם מעדיפים לפגוע בתלמידים שלהורים אין כסף לשיעורים פרטיים, בחולים, במטופלי לשכות הרווחה ובמשתמשי התחבורה הציבורית. זו חרפה".