תל אביב
תל אביב פלאש 90

ממשיכים להיאבק על השבת בתל אביב: מטה המאבק של בעלי העסקים הקטנים והמכולות בעיר, בשיתוף עם התאחדות הסוחרים, מחדש את הקמפיין לשמירת החוק ולמנוחה בשבת.

המטה מילא בימים האחרונים את לוחות המודעות שבצירים הראשים בת"א, כמו גם בלוחות שבסמוך למרכולים המפרים את חוק שעות העבודה והמנוחה, בכרזות למען הזכות לפרנסה הוגנות, תחת הסלוגן: שבת: שוויון, כשם המאבק.

תליית שלטי החוצות הינו חלק ממאבקם של בעלי המכולות על הנזקים העצומים הנגרמים לעסקיהם שומרי החוק, וכנגד הזלזול וההתרסה ההפגנתית של בעלי המרכולים המפרים את החוק ומיצרים בכך נזק כלכלי, וכנגד ביזוי החוק ואי אכיפתו על ידי גורמי האכיפה בעיריית ת"א.

קובי ברמר, בעל מכולת וממובילי המאבק אומר כי "הזכות לפרנסה הוגנות ובתנאי תחרות שווים, הם מנשמתה של כל עיר פלורליסטית ומתקדמת. עד לפני כ-12 שנה נשמר החוק בת"א, ולא התאפשרה פתיחתם של המרכולים בשבת, ובכל זאת העיר ת"א נחשבת כבר למעלה מ-100 שנה, כמרכז הכלכלה, התרבות, והמסחר של מדינת ישראל".

לדבריו, "יום מנוחה שבועי, כפי שאנו דורשים, הוא אלמנט סוציאלי בסיסי ומתבקש. מנגד, רשתות השיווק בת"א (בדגש על טיב-טעם ו- am:pm), מובילות מהלך ציני ומגוחך כמאבק דתי, מתוך ידיעה שסגירת המרכולים בשבת תפגע במחזור הכספי שלהם בצורה קשה."