הרמטכ"ל הפיליפיני: שוקל להתלונן לאו''ם

הרמטכ"ל סיפר על ההחלטה להימלט מכוחות המורדים ולא להישמע להנחיה שקיבלו הכוחות הפיליפינים מהאו''ם להיכנע למורדים ולהימנע מעימות.

יוני קפינסקי , ז' באלול תשע"ד

הרמטכ"ל הפיליפיני כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים על רקע חטיפת פקחי האו''ם הפיליפינים על ידי החמושים בסוריה.

הרמטכ"ל סיפר על ההחלטה להימלט מכוחות המורדים שהשתלטו על האזור ולא להישמע להנחיה שקיבלו הכוחות הפיליפינים מהאו''ם להיכנע למורדים ולהימנע מעימות.

"כשהוא (נציג האו"ם), אמר לנו שבמתקפה הבאה עלינו להיכנע ולהניף דגל לבן הבנו שהמורדים מתכוננים לתקוף אותנו בבוקר ולכן היינו צריכים לארגן בריחה גדולה של החיילים".

כך, כדי להימנע מהרג חייליהם הורו המפקדים הפיליפינים על בריחה מהמורדים. הכוחות לחמו בנקודה 68 במשך כשבע שעות והבריחה התבצעה דרך שדה מוקשים בזמן שהמורדים התקבצו למנוחה.

הרמטכ"ל הפיליפיני ציין כי הוא שוקל להתלונן לאו"ם על ההנחייה לכניעה שקיבל מנציג כוחות האו"ם בשטח. נשות החיילים שהצליחו להחלץ הגיעו גם הן למפגש עם הרמטכ"ל והביעו את הערכתן.

בעוד הצבא הפיליפיני מדווח על הלחימה והבריחה, הצבא הפיג'י מתמודד עם מציאות בה חיילים נמצאים עדיין בידי המורדים. מפקד הצבא הפיגי' מבקש להרגיע: "המורדים לא מדווחים לנו היכן הכוחות שלנו, אך הם שבים ומבטיחים כי הם מטופלים היטב מאכילים אותם ושומרים עליהם. הם גם אמרו לנו שהם דאגו להוציא אותם משטחי הלחימה למקומות בטוחים".