ניידות משטרה סמוך לביתו של סטיבן סוטלוף
ניידות משטרה סמוך לביתו של סטיבן סוטלוף רויטרס

חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) הודיעה הבוקר (רביעי) כי תכנס את ועדת הפנים שברשותה כדי לשמוע ממשרד הביטחון והמשרד לביטחון הפנים כיצד מתכוונת המדינה להתמודד עם דאעש.

"גם הבוקר התעוררנו לדיווחי הזוועות ממעשי דאעש. סרטון הרצח שפורסם הבוקר אודות העיתונאי האמריקאי -יהודי סטיבן סוטלוף ז"ל בן של ניצולי שואה, היה קשה לצפייה", סיפרה רגב.

לדבריה, צפייה בסרטון מלמדת עד כמה אכזר הארגון הקיצוני הזה. "ארגון דאעש מאיים על העולם כולו בביצוע מעשי טרור אכזריים כלפי נשים, ילדים וגברים. למעשה הם אינם בוחלים בדבר", הדגישה רגב. ''העולם חייב להתעורר כדי לטפל בארגון הקיצוני הזה''.

ח"כ רגב עדכנה כי תכנס דיון בוועדת הפנים, "כדי לשמוע בשלב הראשון מהמשרד לביטחון פנים ומשרד הביטחון, האם אנו מכירים את פעילות הארגון ואם אכן הארגון פועל בארץ, מה מדינת ישראל עושה כדי לטפל בארגון הרצחני הזה".

העיתונאי שראשו נערף על ידי מחבלי דאעש שמר על יהדותו בחשאי בימי שביו אצל מחבלי הארגון. 'ידיעות אחרונות' דיווח הבוקר בהסתמך על עדויות חבריו שהעיתונאי היהודי אמריקאי סטיבן סוטלוף הקפיד לצום בחשאי ביום כיפור ואף התפלל לכיוון ירושלים.

בן ערובה ששהה יחד עם סוטלוף בשבי דאעש סיפר כי העיתונאי ידע שיבולע לו אם ייחשף דבר היותו יהודי ומשום כך סירב לאכול בתואנה שהוא אינו חש בטוב. באשר לכיוון התפילה חישב סוטלוף את הכיוון הכללי כשראה לאיזה כיוון המוסלמים מתפללים וכיוון את תפילתו מעט הצידה, כך על פי עדותו של החבר ששהה עמו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו