עליה ברמת הנגיעות בעלי ירק המפוקחים

ברבנות הראשית מזהירים את הציבור לאחר שמשגיחים נחשפו לעלי ירק מפוקחים ונגועים.

ישי קרוב , ט' באלול תשע"ד

כרוב
כרוב
פלאש 90

פקחי מחלקת האכיפה של חוק האונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, תפסו מאות קילוגרמים של בשר ממקור לא ידוע החשוד כטרף, במפעל לעיבוד בשר בראשון לציון.

ברבנות מציינים כי הבשר, שנתפס במפעל א.מ פורת 2014 בע"מ מאשדוד, הושמד על ידי משרד החקלאות ונשללה תעודת ההכשר מהעסק. בעלי המפעל טענו כי הוכשלו על ידי גורם שלישי.

כמו כן תפסו פקחי המחלקה תעודות כשרות אשר ניתנו כביכול לעסק המכונה בית הבשר מחדרה, עליהן כשרות מזוייפת מטעם הרבנות חדרה וכן שם משגיח שאינו קיים. ברבנות מציינים כי תוצרת זו שווקה ע"י חברת א.ע. שיווק, "תוך הכשלה חמורה של הציבור".

ברבנות הזהירו עוד מפני נגיעות בעלי ירק, "בתקופה האחרונה אנו מקבלים תלונות רבות ממשגיחי הרבנויות המקומיות המתלוננים על נגיעות בעלי ירק המגיעים מחלק מהחברות המפוקחות. עד להסדרת נושא המעבדה הארצית מתבקשים המשגיחים להקפיד ולבדוק את כשרות הירק הנקלט במקומם וככל שיימצא נגוע יש לדווח לנותן ההכשר וליידע את אגף הכשרות במקביל".

עוד הודגש כי אין לקלוט במסעדות ובמטבחים המוסדיים המושגחים ברוקולי וכרובית (כולל קפואים) ללא שגודלו בגידול מיוחד למניעת חרקים ותולעים, זאת בשל הקושי לבדוק תוצרת זו באזור התפרחת קל וחומר לאחר שהוקפאה.