סמסונג השיקה בתערוכת IFA שני מכשירים חדשים בסדרת ה-Galaxy Note. האחד מהם היה צפוי.

מדובר ב-Galaxy Note 4, מחליפו של ה-Note 3 בסדרת הפאבלטים המוצלחת של החברה. השני, ה-Galaxy Note Edge הצליח להפתיע את כולם. מכשיר זה מציע מסך מיוחד: הוא עגול בצידו הימני ומכסה את צד המכשיר.

במעבר מ-Note 3 ל-4 החליטה הפעם סמסונג שלא להגדיל את המסך, והוא נותר בגודל של 5.7 אינץ'. עם זאת הרזולוציה שלו שופרה באופן משמעותי. היא עומדת כעת על Quad HD או 2,560x1,440 פיקסלים. הוא כל הנראה ישווק בארץ עם שבב ה-Octa של סמסונג עצמה. הוא יצויד בנוסף ב-3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה וכן 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון.

המראה כללי נותר זהה לזה של ה-Note 3, אבל גם המצלמה אחורית שופרה. היא מציעה כעת 16 מגה פיקסל עם חיישן של סוני ומייצב תמונה אופטי. גם הסוללה שופרה. לפי החברה היא מסוגלת להיטען ב-50% תוך 30 דקות. ניתן גם להטעין את המכשיר במטען אלחוטי בתקן ה-QI.

ה-Note Edge, כאמור, הפתיע. הוא מציע עיצוב מסך שבצידו הימני עובר את קו החזית של המכשיר וגולש בקימור מעבר לקצה. על החלק הזה של המסך יוצגו בקרים מיוחדים או התראות נוספות. כשהמסך כבוי, יוצג בו שעון בלבד. ניתן אף לגלול בין הודעות שהתקבלו.

מסך ה-Super Amoled המעוגל בקצהו הוא בגודל 5.6 אינץ' באבחנת Quad HD. המכשיר יצויד במעבד מרובע ליבות במהירות 2.7 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט, זיכרון לאחסון בנפח 32 או 64 ג'יגה-בייט, וכל השאר די דומה ל-Note 4.

מועדי השקה בפועל ומחירים טרם פורסמו.