"רואים את עצמנו כחלק מפריצת דרך"

אולפנת בני עקיבא "שירת הים" למוסיקה ומחול פתחה את שעריה. כעת, מדבר ראש האולפנה הרב מוטי הרשקופ על הקמת האולפנה, האתגרים והחזון.

יעל רון , י"ב באלול תשע"ד

ביום הראשון
ביום הראשון
מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

לפני מספר חודשיים, דיווחנו לראשונה בערוץ 7 על כוונת רשת מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא להקים אולפנה למוסיקה ומחול.

השבוע הגיעו התוכניות לידי  מימוש, ואולפנת בני עקיבא "שירת הים" נפתחה בישוב נוה צוף, לבנות בכיתות ט' עד יב' במסגרת פנימייתית.

מי שעומד בראש האולפנה הוא הרב מוטי הרשקופ, שעומד גם בראש ישיבת בני עקיבא 'כינור דוד', ישיבה תיכונית מוזיקאלית, שהיוותה השראה לבניית האולפנה לבנות. כעת, מספר הרב על הקמת האולפנה, האתגרים שיעמדו בפני התלמידות ואיפה הוא מקווה לראות את המוסד בעוד עשר שנים.

"את היוזמה להקים אולפנה לאומנויות העלנו המנכ"ל שוקי סט ואני. התחלנו בבדיקת שטח והבנו שהביקוש לאולפנה שתתן מענה בתחום המוסיקה והמחול גבוה מאוד", מספר הרב הרשקופ. "השאיפה היתה להקים מוסד שיקנה לבת עולם ערכים ערכי תורני, תוך הגשמת חלום האומנות. לתלמידות שלנו יש יום לימודים ארוך, כאשר הן לומדות את הלימודים שלומדים בכל אולפנה רגילה, ובנוסף, במערכת השעות שלהן משולבים שיעורי מחול ומוזיקה, הן בצד העיוני כמו תולדות המוזיקה והן בצד המעשי, שמתקיים בסטודיו למחול ובחדרי המוזיקה שבאולפנה".

הרב הרשקופ מוסיף לספר, "הן ניגשות לבגרויות הרגילות ולבגרויות- חמש יחידות במחול ובמוזיקה. בתפקיד מנהלת המוסד עומדת אביגיל גולדשטיין שמובילה את התחום החינוכי, בזמן שאני משמש כראש האולפנה. בחודשיים האחרונים קיימנו חוגי בית, פרסמנו את האולפנה והבנו שיש רצון למוסד שמכוון גבוה מבחינה תורנית וגם מאוד מקצועי בתחום האומנות, אז הלכנו על זה וברוך ה' אנחנו פותחים את השנה עם שלוש כיתות, שני כיתות ט' וכיתה י' אחת. ההורים, התלמידות והצוות החינוכי, כולם נרגשים עם פתיחת האולפנה".

איך אתה רוצה שהאולפנה תראה בעוד עשר שנים?

"השאיפה שלנו היא לא רק בתוך האולפנה, אנחנו רואים את עצמנו כחלק מפריצת דרך לגל חדש של נשים, שבנויות בנפשן, שמחות בעצמן, מכוונות גבוה מבחינת תורנית, כאשר עולם האמונות הוא חלק מחייהן ולא נמצא בקונפליקט, בדוחק, אלא פורח ופורה".