ונדליזם או טרור?

השר יצחק אהרונוביץ' ומפקד המחוז של המשטרה בחנו מקרוב את הנזקים שהסבו ערבים בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד באלול תשע"ד

השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ומפקד המחוז של המשטרה יוסי פריינטי הגיעו הבוקר (שלישי) לסיור בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים כדי לבחון מקרוב את הנזקים שהסבו ערבים לתחנת הדלק במקום.

תחילה האזנו לסקירה של מנהל התחנה שסיפר על הפגיעה הקשה, "היו מקרים בעבר של אבנים ובקבוקי תבערה אך הפעם מדובר בנזק חריג", אמר.

מפקד המחוז התחייב כי בכוונת המשטרה לפעול בתקיפות נגד המתפרעים הערבים, "רואים בחומרה ונעצור את כל המעורבים כמו שעצרנו 600 איש במשך חודשיים בגין התפרעויות מהסוג הזה". מפקד המחוז דחה בתוקף את השאלה של ערוץ 7 האם המשטרה מבליגה נוכח האירועים הקשים האלה, "600 עצורים בחודשיים זו לא הבלגה. יש הרבה כתבי אישום בדרך".

השר אהרונוביץ' סירב לכנות את האירועים "מעשי טרור" אלא הסתפק ב"ואנדליזם", "אני מבטיח שאחזור לשכונה הזו כדי לבוודא שתחושת הביטחון האישי חזרה לתושבים". השר סיפר כי המחוז זכה לתגבור בזמן האחרון, "אנחנו במציאות לא קלה בירושלים ובעוטף ירושלים כדי לעצור ניסיונות או התפרעויות".

מספר דקות לאחר הביקור ערבים יידו אבנים לעבר הרכבת הקלה באזור שכונת שועפאט בירושלים. איש לא נפגע, נזק קל נגרם לרכבת.טוען....