בקרוב: בלרוס ללא צורך בויזה עבור ישראלים

שגריר ישראל בבלרוס, יוסף שאגאל, הודיע כי הצורך באשרות כניסה לישראלים עומד להתבטל בימים הקרובים.

ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ד

בקרוב: בלרוס ללא צורך בויזה עבור ישראלים-ערוץ 7
כינוס FSU
יוסי אלוני

שגריר ישראל בבלרוס, יוסף שאגאל, הודיע על ביטול הצורך באשרות הכניסה בתשלום לבלרוס. ההחלטה התגבשה במהלך החודשים האחרונים בין משרד החוץ הישראלי לבין ממשלת רוסיה הלבנה.

הודעת השגריר ניתנה אתמול במהלך ערב הפתיחה של כנס "לימוד FSU" שהתקיים באולם התאטרון המרכזי בעיר ויטבסק בבלרוס בהשתתפות כ-700 משתתפים, ביניהם נציגי ממשלת בלרוס, נשיא הקהילה היהודית ברוסיה הלבנה, בוריס גרשטיי, ומייסד ויו"ר לימוד FSU, חיים צ'סלר. השגריר שאגאל הודה לארגון "לימוד FSU" על תרומתו לחיזוק קשרי התרבות והתיירות בין העולם היהודי לבין בלרוס.

למעלה מ-600 משתתפים בגילאי 20-40, רובם יהודים מרחבי בלרוס והסביבה וממדינות נוספות כולל ישראל, התכנסו אתמול בעיר ויטבסק, עיר הולדתו של האומן היהודי הנודע, מארק שאגאל, לכנס לימוד FSU. כ-70,000 יהודים חיים כיום בבלרוס.

שרת התרבות של מחוז וויטבסק, לריסה אולנסקייה, ציינה שבעיר ויטבסק צמחו האמנים הגדולים, מארק שאגאל והמורה שלו יהודה פן ורבים אחרים. היא העלתה על נס את התרומה של יהודים רבים מרוסיה הלבנה לתרבות העולמית ולהתפתחותה של מדינת ישראל, כגון אליעזר בן יהודה (פרלמן) מחייה השפה העברית.

חיים צ'סלר, מייסד לימוד FSU, מסר כי ההחלטה לבטל את הצורך באשרת כניסה לבלרוס עבור ישראלים, תחזק את הקהילה היהודית המקומית ותתרום לחיזוק הקשר שלה עם ישראל והעם היהודי".