רוזנטל: חכו עם ה"מימוש זכויות"

החברות משקיעות מיליוני שקלים בפרסום אגרסיבי על מנת ללכוד זכאים ולפתות לקוחות לחתום על חוזה בשכר טרחה מופרז, מזהיר רוזנטל.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ד

רוזנטל: חכו עם ה"מימוש זכויות"-ערוץ 7
מזהיר. רוזנטל
פלאש 90

ח"כ מיקי רוזנטל (עבודה) מתריע מפני מסעות הפרסום האגרסיביים המנהלות לטענתו בימים אלו חברות "מימוש זכויות", המציעות לאזרחים ייצוג וסיוע מול הרשויות.

לטענת רוזנטל, החברות משקיעות מיליוני שקלים בפרסום אגרסיבי בכל מדיה אפשרית על מנת ללכוד זכאים ולפתות לקוחות פוטנציאלים לחתום על חוזה בשיעורי שכר טרחה מופרזים של 20 ו- 25 אחוזים, רגע לפני שהכנסת מחוקקת חוק שיגביל את שכר הטרחה ל-8%.

לדברי ח"כ רוזנטל, "קשה לפתוח היום טלויזיה, עתון או אתר אינטרנט בלי לפגוש פרסומת שמטרתה ללכוד לקוחות תמימים בטרם החוק ייכנס לתוקפו אני קורא לציבור להמתין ולא לחתום על החוזים המנופחים".

החוק החדש, שיזמו ח״כ רוזנטל וח״כ חיים כץ, אושר בקריאה ראשונה והוא צפוי להערכתו של רוזנטל לעבור בקריאה שניה ושלישית בעוד חודשיים. החיסכון לזכאים לקצבה יהיה משמעותי ביותר: קצבת נכות ממוצעת בביטוח לאומי הינה 2800 ש"ח. החברות גובות כיום 20% ויותר מן הקצבה למשך 60 חודשים, כלומר כ- 33,600 ש"ח דמי תווך.

לדברי רוזנטל, כאשר יעבור החוק החדש יוגבל שכר הטרחה ל- 8 אחוזים, כך שבממוצע יעמדו דמי התווך על 13,440 ש"ח, חיסכון של 20,000 ש"ח לכיסו של הזכאי לקצבה.

"הקצבה נועדה לאפשר לנכה לקיים חיים סבירים, לא יתכן שמאכערים יגבו רבע מהקצבה והנזקק יישאר ללא דמי קיום מספקת", הוסיף רוזנטל.