ח''כ ניצן הורוביץ
ח''כ ניצן הורוביץ פלאש 90

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) איננו מגנה את 43 הסרבנים מיחידה 8200 ששיגרו מכתב בו הבהירו כי יסרבו להגיע לשירות מילואים בעקבות מעשים בלתי מוסריים שנעשים ביחידה. 

"יש לי הערכה אישית לאנשים שמוכנים לעשות צעד לא קל וגם לשלם עליו מחיר כבד, לפעמים מאוד כבד, כמו מאסר, כדי להימנע ממילוי חובה שנוגדת את מצפונם. כאלה הם סרבני המצפון. אגב, משמאל ומימין", כך הורביץ בצהריים (ראשון) בדף הפייסבוק שלו.

לדבריו, "אני חושב שצריך להתחשב בהם במידת האפשר ולא להתנפל עליהם בתאוות נקם, ובעיקר צריך להקשיב להם. גם אם לא מסכימים עם הצעד שעשו, ואני מתנגד לסרבנות באופן עקרוני, כי הנקודה העיקרית בסיפור הזה היא לא ויכוח בעד ונגד סרבנות, אלא מהות העניין, וזה מה שבוער פה: השליטה בטבעת חנק על מיליוני בני אדם".

"זו רעה חולה לישראל מכל בחינה: מוסרית, חברתית, ביטחונית, כלכלית, מדינית... כמובן שהיא אסון לפלסטינים, אך אני מסתכל קודם כל עלינו כי אני ישראלי ויהודי וחשוב לי קודם כל מהמדינה ומהעם שלי", טען הורוביץ.

הורוביץ הוסיף, כי "לא צריך להתפלא ממה שמספרים אנשי המילואים של היחידה הזו, שאגב לא חשפו שום פרטים ביטחוניים ושום סודות. אנחנו זועקים את זה כבר שנים וגם המון חיילים כבר אמרו את זה לפניהם: הכיבוש מושחת ומשחית. הוא לא משרת את הביטחון, הוא פוגע בביטחון, הוא יוצר טרור והוא גובה מחיר עצום, מכולם. ואת המציאות הזו צריך לשנות. זה העיקר בסיפור הזה. לא מה יעשו לאיזה מילואימניק".

"מי שחושב שהבעיה היא כמה סרבנים ביחידה כלשהי, ולא המצב הממאיר בשטח והמדיניות מגבוה - ימשיך לטמון את הראש בחול. ואנחנו נמשיך לעבוד למען שינוי פוליטי שיביא את הפתרון לשלום וצדק חברתי", חתם הורוביץ.