גדי ירקוני, הפצוע האחרון של מבצע 'צוק איתן', עזב אתמול (שני) את בית החולים סורוקה בבאר שבע ועבר לשיקום ממושך בבית החולים שיבא בתל השומר.

ירקוני בן ה-47, אב לשלושה, נפצע באורח קשה מאוד מפגיעת פצצת מרגמה בקיבוץ נירים, שעה לפני שנכנסה הפסקת האש לתוקפה ביום האחרון של הלחימה. יחד עם ירקוני היו רכז הביטחון של של הקיבוץ זאביק עציון הי"ד וסגנו שחר מלמד הי"ד.

עציון נהרג במקום ומלמד פונה במצב אנוש לבית החולים, שם נפטר מפצעיו. ירקוני נותח כמה פעמים ושתי רגליו נכרתו מתחת לברכיו.

"נלחמנו על חייו של גדי, וכעת מצפה לו דרך מאתגרת בשיקום. ביקשתי ממנו שכשהוא חוזר אלינו לביקור בסורוקה, הוא יגיע בהליכה", סיפר ד"ר עמיר קורנגרין, מנהל היחידה לטראומה אורתופדית בסורוקה.

גדי עצמו חיבק את הצוותים הרפואיים ואמר לעיתון 'ישראל היום' "אני יוצא מביה"ח בן אדם אחר. ד"ר קורנגרין עשה עבודה מעולה". על רגעי הפציעה סיפר: "היינו בשטח הקיבוץ ופתאום היו הרבה פצמ"רים ולא הספקנו לתפוס מחסה. זה היה ממש קרוב אלי ולא הספקתי להגיע למבנה. היום זה מאחוריי. אני יוצא לדרך חדשה ואחזור לבקר כשאני על שתי רגליי, כי אם לא, ד"ר קורנגרין לא יסכים לקבל אותי".

בבית החולים מאושפז גם החייל יהודה יצחק הישראלי, לוחם בסיירת גבעתי, שנפצע קשה בלחימה. לפצוע נולד לו בן לא מזמן והוא הוצא למסדרון להשתתף בברית בהיותו מחוסר הכרה ומונשם. הוא עבר כמה ניתוחים לטיפול בזיהום כתוצאה מפציעה חמורה בראשו, ובימים האחרונים יש סימנים ראשונים של שיפור קל מאד ואיטי במצבו. יהודה יצחק הישראלי מאושפז כאמור בסורוקה בהמתנה למעבר לשיקום בתל-השומר.