די להדרת חרדים. ארדן
די להדרת חרדים. ארדןצילום: נועם פרץ

שר התקשורת וחבר הקבינט גלעד ארדן השתתף בטקס סיום קורס תקשורת, דוברות ויח"צ ראשון מסוגו עבור הציבור החרדי שיוזמה הנהלת 'רשת'.

ארדן אמר כי במשך שנים סובל המגזר החרדי סובל מהדרה בתקשורת. "קולו כמעט ואינו נשמע ונציגי המגזר אינם זוכים להשתלב בכלי התקשורת הגדולים במדינה. המצב הזה חייב להשתנות- אתם תשנו אותו. לכם, בעזרת ה', יהיו הכלים, היכולות והכוח לשנות את המציאות המקולקלת הזאת".

השר הדגיש כי "חובתה של התקשורת לסקר את המגזר החרדי באופן שוויוני והוגן- באופן שיבטא את תרומתה וחשיבותה של החברה החרדית למרקם החיים הייחודי במדינת ישראל- חשוב מאוד שישמע הקול היהודי של מסורת ומורשת ישראל גם בפריים טיים".

'רשת' יזמה לראשונה קורס להכשרת חרדים בתחום התקשורת, דוברות ויחסי ציבור. את הקורס ניהל יועץ התקשורת החרדי אברהמי קרויזר. במהלך הקורס נמסרו הרצאות על ידי טובי המרצים בתחום התקשורת.

כמו כן, נערכו סיורים באולפני חדשות ובמערכות העיתונאים. הקורס נועד ללמד את תחום התקשורת, דוברות ויח"צ באופן המקצועי ביותר, אך יחד עם זאת שמירה מלאה על כל הערכים החרדים הייחודיים הנדרשים.

השר ארדן שהגיע למקום יחד עם מקורבו יוסי רוזנבוים, דיבר על כך שחשוב מאוד שהשידור הציבורי החדש ישלב בתוכו גם עיתונאים חרדים. זוהי מטרה חשובה שעל השידור הציבורי החדש לתת עליה מענה ולהתוות בכך גם את הדרך לכלי תקשורת נוספים. ארדן הוסיף, שהאיום האמיתי על עם ישראל זו הבורות ואי הידיעה של ההיסטוריה והשורשים של עמנו.

ארדן בירך את כל התלמידים, וקרא להם להיות חלק מוביל ומשפיע בתקשורת ובחברה בישראל. "אני רוצה לברך גם את אנשי המכללה שלקחתם על עצמכם משימה חשובה כל כך. אני מאוד שמח להיות כאן היום ולהעניק לכל אחד מכם את תעודת הסיום, אני חושב שזה ערב חשוב מאוד שיש לו משמעויות רבות וזה לא מובן מאליו שאנו נמצאים בסיומו של הקורס הראשון שמטרתו להכשיר אנשי תקשורת מהמגזר החרדי. המסלול הלימודי שלכם הוא מיוחד ומרתק".