שמיטה בבית הנשיא

ריבלין אירח את הרבנים הראשיים וסיפר כי הורה להקפיד על הלכות שמיטה בגינת הנשיא. הרב לאו: "קידוש השם גדול".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ד

שמיטה בבית הנשיא     -ערוץ 7
הרבנים עם הנשיא
מארק ניימן - לע''מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, אירח היום (ראשון) בגינת בית הנשיא את הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף, לקראת שנת השמיטה.

הרבנים מסרו לנשיא את איחוליהם לשנה טובה והראשון לציון הרב יוסף העניק לנשיא עותק מספרו ״ילקוט יוסף״ על הלכות שמיטה בהקדשה אישית.

הרבנים שוחחו על החשיבות ההלכתית והצהרתית שיש בהכרזת הנשיא על כך שבית הנשיא יקפיד על הלכות שמיטה בגינת בית הנשיא והביעו את התפעלותם מהפתיחות והנכונות של נשיא המדינה להקפיד על הלכות השמיטה.

נשיא המדינה ריבלין אמר כי "במדינה יהודית ודמוקרטית על בית הנשיא כביתו הייצוגי של העם בישראל להוות דוגמא אישית בכל הקשור לשמירת מסורת אבות וערכי העם היהודי״.

הנשיא הוסיף ואמר כי ״ערכי השמיטה הם ערכים יהודים ואוניברסליים ששיאם ביחס המכבד לאדמה ולאדם״.

הראשון לציון הרב יצחק יוסף, אמר כי "שנת השמיטה באה להדגיש את המיוחדות של ארץ ישראל, שהיא אדמה השייכת לעם היהודי- לכל העם היהודי כולו, לא רק לבעל בית אחד או לבעל בית אחר והנה בא נשיא מדינת ישראל ורוצה להדגיש את העובדה הזאת ולכן דואג לוודא שהגינה, העצים, הצמחים - כל הדברים כאן בבית הנשיא שהוא בית של כל עם ישראל, יהיה אכן על פי הלכות השמיטה.

"מי ייתן שזו תהיה שנה של אחדות ישראל של שילוב כל בני ישראל כולם כאחד בשנת שלום ושלווה על אדמת ארץ ישראל, אדמת הקודש", דברי הרב יוסף.

הרב הראשי הרב דוד לאו אמר כי "עצם הדבר שהנשיא מכריז שהוא רוצה בבית הנשיא שישמרו את כל דיני השמיטה, יש בדבר הזה קידוש השם גדול ואני מברך מאוד את הנשיא על הדבר הזה. השנה הזו הייתה שנה קשה עם המלחמה האחרונה ואני תפילה שהשנה הבאה תהיה שנת גאולה וישועה ושכולנו נזכה לשנים רבות נעימות וטובות".