לנהגות מגיע יותר

בדיוק כמו בשוק הסלולאר גם תחום הביטוח הוא תחרותי ומי שאינו עושה השוואת מחירים, מפסיד שכן פערי המחירים בין החברות הם משמעותיים

ערוץ 7 , כ"ז באלול תשע"ד

לנהגות מגיע יותר    -ערוץ 7
רכב
Thinkstock

בעולם שבו השיוויון בין גברים לנשים נהיה סטטוס קוו, נשים שנוהגות או נשים שעובדות בתור נהגות אוטובוס ונהגות מונית כבר אינו חזון נפרץ. יחד עם זאת, מה שהנשים אינן מודעות לו, שדווקא בתחום הביטוח הן זכאיות ל"אפליה" שדווקא מיטיבה איתן.

"האפלייה" המדוברת היא לא בדיוק אפלייה, אלא יותר הטבה הנובעת משנים של מחקרים שהובילו למסקנה הפשוטה- נשים הן נהגות זהירות יותר. מה זה אומר? שנשים זכאיות לשלם פחות על ביטוח החובה וכתוצאה גם על הביטוח המקיף וביטוח צד ג'. הבעיה היא, שמרבית הנשים שנוהגות אינן מודעות להנחה הזו ולכן גם לא בודקות אלו מהחברות אכן נותנות אותה וחבל, מדובר בחסכון של 10 אחוז לפחות מדמי הביטוח.

קודם כל קצת עובדות

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות והשוו בין צורת הנהיגה של נשים וגברים, הגיעו למסקנה החד משמעית כי נשים הן נהגות זהירות הרבה יותר המועדות בשיעור פחות יותר לביצוע תאונות, ולגרימת נזקים משמעותיים בנפש או ברכוש. אומנם, הנשים בממוצע נוהגות לאט יותר, אך דווקא הנהיגה האיטית הזו, ותשומת הלב לפרטים הקטנים הופכת אותן לנהגות זהירות יותר ולכך שבאופן כללי נשים מעורבות פחות בתאונות קטלניות בהשוואה לגברים בני אותה שכבת גיל ואותו וותק נהיגה. את העובדות הללו, אימצו לחיקן חברות ביטוח רבות ובהסתמך עליהן מוצעות אותן הנחות לנשים על ביטוח החובה ושאר סוגי ביטוח הרכב. כפי שאמרנו, ההנחה לרוב היא די משמעותית ולכן בהחלט שווה להקדיש כמה דק' ולברר עליה אם אתן נהגות יחידות על רכב משלכן.

למה לחברות הביטוח לתת הנחה כזו לנשים?

חברת ביטוח, כמו כל חברה אחרת, היא קודם כל עסק. ההבדל הוא שבתחום הביטוח, במקרים רבים נדרשת חברת הביטוח להוציא כספים ולהחזיר ללקוחותיה בגין תאונות ונזקים לרכב. מכאן, שמן הסתם חברת הביטוח תעשה כל שביכולתה למזער נזקים כספיים המתרגמים להוצאות רבות ללקוחות לכיסוי הנזקים שהסבו לעצמם או לרכב שלהם. מתן הנחה בביטוח, למבוטח שהוא זהיר יותר דוגמת נשים, יגרום לכך שבאופן יחסי, חברת הביטוח תוציא פחות כסף ותקבל קהל לקוחות נאמנות הנהנהות מהנחות טובות ומביאות גם את חברותיהן. במילים אחרות, מתן ההנחה אולי מוריד מן ההכנסה של חברת הביטוח לטווח הקצר, אך בהחלט תורם לה ולמאזן רווחי יותר בטווח הארוך.

ביטוח שכולל גם שירותי דרך הכוללים במחיר

אך לא רק הנחות מפליגות ניתנות לנשים, כי עם גם שירותי אקסטרא שחלקים ניתנים תמורת תוספת תשלום, אך קטנה יחסית ביחס למה שיצטרכו לשלם עליהם הגברים המבוטחים באותם ביטוחים. על אלו שירותים מדובר? שירותי דרך נרחבים דוגמת שירותי גרירה, שירותי החלפת פנצ'ר, שירות דרך לטיפול בתקלות ברכב ואפילו ליווי למוסך ע"י נציג מטעם חברת הביטוח במקרה של תאונה. כמובן,שלכל חברת ביטוח ההגבלים שלה והמבצעים שלה בנושא זה ומכאן העצה החכמה של להשוות מחירים תופסת גם פה.

היו צרכניות חכמות- השוו מחירים

בדיוק כמו בשוק הסלולאר או מוצרי הצריכה, גם תחום הביטוח הוא תחרותי מאוד ומי שאינו עושה השוואת מחירים, מפסיד שכן פערי המחירים בין חברה לחברה הם משמעותייים ביותר. גם במקרה של ביטוח חובה או ביטוח מקיף לאישה שהיא נהגת יחידה קיימים פערי מחירים ולכן מומלץ להכנס לאתרי חברות הביטוח השונות אונליין  או לאתר ההשוואה הממשלתי, ולקבל הצעות מחיר, באתרים שמאפשרים זאת. (למשל באתר חברת הביטוח 9000000 תוכלו לקבל הצעה מיידית ללא כל התחייבות, ובאתר השוואות מחירי ביטוח החובה של משרד התחבורה תמצאו  השוואה שלמה של הצעות מחיר בסדר עולה מן  המחיר הנמוך לגבוה).