הפלסטיני שנתפס
הפלסטיני שנתפס צילום: ביטחון שדות נגב

קב"ט המועצה האזורית שדות נגב, רפי בביאן, סיפר הערב (ראשון) על תפיסת המחבל שחדר מרצועת עזה סמוך לאחד מיישובי המועצה.

"קיבלנו הודעה על חשש לחדירה מהרצועה. אנשי הבטחון והרבש"צים התחילו לגלגל את כיתות הכוננות במטרה להגן על היישובים", סיפר בביא לגלי צה''ל. "במהלך הסריקות קיבלנו הודעה שזוהה אדם חשוד, מזרחית ליישוב בשטח פתוח.

"הם השתלטו עליו ופירקו אותו מהנשק הקר שהיה עליו, דוקרן וסכין. הוא לא בא לקלף גזר בקיבוץ עלומים", הבהיר הקב''ט. "אני רוצה להזכיר ש'בצוק איתן' צה"ל השמיד את כל המנהרות. החשש הוא חשש. גם פה זה אירוע חריג, ואני סמוך ובטוח שצה"ל יתחקר את האירוע ויפיק לקחים כדי שאירוע כזה לא יקרה".

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, אמר בתגובה לתפיסת המחבל החמוש בשטחי המועצה כי "הוא נתפס הודות לתושייה הרבה שגילה רבש''צ הישוב. זהו רבש''צ אשר זכה בתואר רבש''צ מצטיין אך למרות זאת חרב הקיצוצים מונחת על צווארו כבר זמן רב, ומשרתו תקוצץ בחודש ינואר לחצי משרה במידה וההחלטה בעניין הרבש"צים לא תבוטל .

"גם היום, הרבש''צים הוכיחו את נחיצותם ותרומתם הרבה למערכת הביטחון בישובי הדרום", הדגיש עידאן. "אני בטוח כי לאור לקחי צוק איתן והארוע האחרון ישקלו שר הביטחון וראש הממשלה שוב את ההחלטה לבטל את תקני הרבש''צים ולקצץ בהם''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו