יעלון: הייתי מייעץ לוינטר לכתוב אחרת

שר הביטחון התייחס לסערת הדף הקרבי שפרסם מח"ט גבעתי לחייליו, תוך הדגשת תרומת בני הציונות הדתית לצה"ל.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ה' בתשרי תשע"ה

יעלון: הייתי מייעץ לוינטר לכתוב אחרת-ערוץ 7
משה יעלון
פלאש 90

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, התייחס בראיון ל"גלי ישראל" לתרומתם של בני הציונות הדתית לצבא ולסערה שפרצה סביב הדף הקרבי שפרסם מח"ט גבעתי, אל"מ עופר וינטר.

נזכיר, כי הסערה פרצה, לאחר שבדף קרבי שנכתב בראשית מבצע "צוק איתן" כתב מח"ט גבעתי לחייליו, כי הם יוצאים למערכה נגד "האויב הטרוריסטי 'העזתי' אשר מחרף, מנאץ ומגדף אלוקי מערכות ישראל". 

יעלון פתח ואמר, כי "תרומת הציונות הדתית לשירות בצה"ל בשנים האחרונות לא תסולא בפז. אני מכיר את התהליך הזה משום שהייתי בצבא בעצם בהיווצרותו של התהליך, שאני שמחתי עליו".

"שמחתי שהציונות הדתית באה, מתגייסת, רוצה לתרום, מוכנה לתרום", הוסיף יעלון וכינה את המכינות הקדם צבאיות, "מפעל חשוב ביותר, לא רק הדתיות גם האחרות".

עם זאת, יעלון הוסיף וסייג "בכל אופן צריך להבין שצבא הגנה לישראל הוא צבא שיש בו דתיים ולא דתיים וגם לא יהודים. יש גם דרוזים ובדואים ויש ערבים נוצרים וערבים מוסלמים ולכן כשאנחנו מדברים כמפקדים, אנחנו צריכים לדבר אל הכלל ולא רק אל פלח מסוים".

לדבריו, "בזה אני חושב שנכון שמפקדים יקפידו לשמור על צה"ל כצבא הגנה לישראל ולא צבא הגנה של נתח מסוים ולדבר גם בשפה שמדברת אל כולם, שמכלילה את כולם ולא מדירה חלק מציבור המשרתים בצבא ההגנה לישראל".

לאור דבריו נשאל יעלון, אם וינטר היה מתייעץ איתו לפני כתיבת המכתב לחיילים האם היה אומר לו שיכתוב את זה אחרת? יעלון השיב, "כן, הייתי מציע לו לכתוב את זה אחרת... אני מבין מאיפה זה בא וברמה האישית שלו, אבל יש גם בגבעתי חיילים שהם לא יהודים למשל".