אבנים על הרכבת הקלה
אבנים על הרכבת הקלה צילום: עוזאל ותיק, דוברות ''סיטיפס''

משטרת ירושלים הורתה לחברת ''סיטיפס'' המפעילה את הרכבת הקלה בבירה, שלא לדווח לכלי התקשורת ולציבור על ידויי אבנים על קרונות הרכבת, אלא באישור המשטרה. כך דווח ב'קול ישראל'.

מפקד מרחב ציון, תת-ניצב אמנון אלקלעי, התקשר למנכ''ל ''סיטיפס'' ירון רביד ואמר לו כי הדיווחים פוגעים במשטרה ומעודדים את הפורעים הערבים.

לצד זאת, במרחב ירושלים מונה צוות משימה לטיפול בפגיעות ברכבת הקלה, ובכל דיווח על זריקת אבנים נפתחת מיד חקירה. מפרוץ המהומות בשבועות האחרונים הואשמו כ-40 ערבים בפגיעה ברכבת.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת התייחס בשבוע שעבר לגל הטרור בבירה וקרא לנקוט יד קשה נגד התפרעויות הערבים, יידוי האבנים ובקבוקי התבערה.

"אני רוצה להבהיר באופן נחרץ. יש לנקוט ביד קשה ובלתי מתפשרת נגד כל מי שנוהג באלימות מכל סוג", כתב ברקת בעמוד הפייסבוק. "לא נשלים עם מצב בו זורקים אבנים או בקבוקי תבערה על הרכבת הקלה, על בתי יהודים במזרח העיר או כל סוג אחר של אלימות".

לדבריו לא ייתכן שהמשטרה עוצרת מפרי סדר והם משתחררים על ידי בתי המשפט ב"דלת מסתובבת" וחוזרים לאלימות. "חייבים להגביר את הענישה וליצור הרתעה כדי שיידע כל מי שחושב לקחת את החוק לידיים שייתפס וישלם על כך מחיר כבד".

ברקת הדגיש כי המשטרה עושה מאמצים כבירים, כלשונו, בחודשים האחרונים, למגר את הטרור ומתייחסת לכך ברצינות רבה. "נעצרו כבר למעלה מ-700 מתפרעים וכנגד מאות כבר הוגשו כתבי אישום. העירייה מסייעת ותמשיך לסייע ולהיענות לכל בקשה של המשטרה. עד שנמגר זאת", הבהיר.