נפתלי בנט בגבעת אסף
נפתלי בנט בגבעת אסף דוברות בנימין

יו"ר מפלגת הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, הגיע אמש (שלישי) לביקור בישוב גבעת אסף שבבנימין ונפגש עם התושבים לקראת הכרעת בג"צ הצפויה בקרוב בעניין עתידו של הישוב.

בנט הגיע לגבעת אסף בשעת לילה לאחר שהסתיימה במקום תפילת מחאה בהשתתפות מאות בני אדם, וישב עם תושבי הישוב לשיחה ממושכת.

אחת מתושבות הישוב סיפרה לבנט על הקושי הגדול הנובע מההליכים המשפטיים "כל חצי שנה גזירה אחרת נופלת על ראשינו והאיום בפינוי נמצא כאן באוויר כל הזמן. ההשלכות על קהילה כזו קטנה הן ממש קשות". התושבת סיפרה עוד על המשמעות של המגורים בגבעת אסף הממוקמת על צומת מרכזי בכביש 60 "אנחנו רואים את גבעת אסף כנקודת אור על כביש 60 מכל הבחינות, התיישבותית וביטחונית" אמרה.

למפגש הגיעה גם גאולה הרשקוביץ שאיבדה את בעלה ואת בנה בשני פיגועי ירי ולאחר הירצחו של בנה הוקם הישוב גבעת אסף ונקרא על שמו. הרשקוביץ המתגוררת בישוב הסמוך עפרה, סיפרה לבנט באריכות את שעבר עליה והציגה לו את התמונות של בעלה ובנה וסיפרה עוד כי היא רואה בגבעת אסף מפעל חיים שלה להנצחתו של אסף.

"אני אוספת ברכב שלי טרמפיסטים שרוצים לרדת כאן בצומת", אמרה הרשקוביץ', "הם קוראים לו צומת הטי ואני תמיד מתקנת אותם ואומרת 'זה לא צומת הטי, זה צומת אסף' ומספרת להם את סיפורו של אסף".

במהלך הביקור הביע בנט תמיכה בתושבים "אני שומע הרבה על מה שקורה בגבעת אסף ועל המתח ששורר בקרב התושבים והיה לי חשוב לבוא ולשמוע אתכם וגם לראות בשטח בדיוק במה מדובר. ההכרעה בעניין גבעת אסף נמצאת כעת בשדה המשפטי אבל בתחילת השבוע אני נפגש עם ראש הממשלה ואעלה את סוגיית גבעת אסף בפניו. אני מאוד מקווה שיהיו לנו תוצאות טובות ומבקש מכם להיות זקופי קומה ולזכור שיש לנו הרבה אתגרים והתמודדויות ואנחנו בדרך הנכונה".

ראש מועצת בנימין, אבי רואה, שהשתתף בפגישה אמר לשר בנט כי עליו לעזור בכל דרך שניתן כדי להפסיק את הסאגה הזו ולהכשיר את גבעת אסף, "אנחנו מאמינים שאנחנו עושים את הדבר הנכון ובצדקת דרכנו. אנו מיישבים את ארצנו, קנינו את האדמות בצורה חוקית ולגיטימית וקיבלנו התחייבות מהממשלה שהישוב הזה יוסדר. עשינו את כל התהליכים הנדרשים כדי להסדיר את הישוב ואנחנו קוראים לממשלה להמשיך ולעשות הכל כדי להסדיר את גבעת אסף ואני מקווה שנזכה לראות את גבעת אסף פורחת ומשגשגת גם על-פי ההבטחה המקראית וגם על-פי הבטחת הממשלה".