סיוע נוסף. משרד החוץ בירושלים
סיוע נוסף. משרד החוץ בירושליםצילום: פלאש 90

שגריר שבדיה בישראל, קרל מגנוס נסר, אמר הבוקר (שני) בעקבות הסערה שעוררה התבטאות ראש ממשלתו, כי ארצו לא שינתה את יחסה האוהד כלפי ישראל.

נזכיר כי ראש ממשלת שבדיה החדש אמר בשבת, כי ארצו מתכוונת להכיר במדינה הפלסטינית.

"אני נוסע היום למשרד החוץ בירושלים, שם אעביר את המסר של ממשלת שבדיה החדשה כי בכוונתה לשמור על היחסים החזקים עם מדינת ישראל", הסביר השגריר בראיון לגלי צה"ל.

עם זאת הוסיף השגריר "המצב ברור, שיחות השלום מושעות כבר זמן רב. הטרגדיה שהתרחשה בסכסוך בעזה הבהירה שיש לשנות את הסטטוס קוו".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אשר החליט על זימון השגריר לשיחה במשרד החוץ, אמר כי הוא מצטער על-כך שראש הממשלה החדש מיהר להכריז הכרזות בדבר עמדתה של שבדיה על הכרה במדינה הפלסטינית, כנראה עוד בטרם שהספיק להתעמק בדברים ולהבין כי מי שמהווה את המכשול ב-20 השנים האחרונות להתקדמות ולהגעה להסדר בין ישראל לפלסטינים - הם הפלסטינים, כלשונו.

"לופבן צריך להבין שאף הכרזה ואף צעד של גורם חיצוני לא יהוו תחליף למו"מ ישיר בין הצדדים ולפתרון שיהיה חלק מהסדר כולל של ישראל עם העולם הערבי כולו. אם מה שמדאיג את ראש ממשלת שבדיה בנאום ההשבעה שלו הוא המצב במזרח התיכון מוטב היה לו להתמקד בבעיות בוערות יותר שיש באזור כגון ההרג ההמוני היומיומי שמתרחש בסוריה, בעיראק ובמקומות נוספים באזור", הוסיף השר ליברמן.