הרב אריה שטרן
הרב אריה שטרןשלומי שלמוני

שורה של רבנים בכירים בציונות הדתית יוצאים נגד האפשרות שרבנים נוספים מקרב חוגי הציונות הדתית יציגו את מועמדותם לכהונת הרב האשכנזי של ירושלים.

הצהרתם של הרבנים באה על רקע שמועות על התמודדויות צפויות של רבנים שונים, שמועות שהוכחשו רק בחלק מהמקרים.

בהצהרה שמפרסמים הרבנים הם קוראים "לכל רבני הציונות הדתית להתגייס לבחירת הרב שטרן" ומבקשים שלא לתת "לפילוגים פנימיים לקלקל את השעה".

ההצהרה מתפרסמת בשמם של הרבנים: הרב יהושע רוזן - מזקני רבני ישיבת 'מרכז הרב' ומתלמידיו של הרב צבי יהודה קוק זצ"ל, הרב גדעון פרל, רב היישוב אלון שבות, הרב ישראל רוזן, ראש מכון 'צומת', הרב יעקב ורהפטיג, ראש מכון הארי פישל ואב"ד בירושלים, רב מושב בית מאיר הרב יוחנן פריד והרב דוד סתיו, יו"ר רבני צוהר.

בהצהרה נאמר, כי "עם הכנסנו לישורת האחרונה בבחירות לרבנות ירושלים, באנו לעורר את אחינו, רבני הציונות הדתית, שלא לפגום באחדות שנוצרה סביב מועמדותו של הרה"ג אריה שטרן שליט"א לתפקיד. מדובר בהזדמנות היסטורית. לראשונה מזה 30 שנה עומד להתמנות רב ציוני דתי לתפקיד רבני בכיר במדינתנו. אל נא ניתן לפילוגים פנימיים לקלקל את השעה".

הרבנים מציינים, כי "לצערנו בשנים האחרונות חווינו כמה פילוגים כאלה שהובילו לכך שלא זה ולא זה נבחר לתפקיד, והרבנות המשיכה להישלט בידי רבנים ללא ראייה לאומית רחבה. הדוגמה האחרונה והעגומה לכך הייתה בבחירות לרבנות הראשית לישראל".

"הרה"ג אריה שטרן שליט"א, נבחר על ידי נציגי בתי הכנסת הציוניים דתיים בירושלים, הינו נתמך על ידי רובם המוחלט של רבני הציונות הדתית, ונכון לעכשיו הינו המועמד המוביל לתפקיד. על כן אנו קוראים לכל רבני הציונות הדתית להתגייס לבחירתו", הוסיפו.

הבעת תמיכה זו ברב שטרן מצטרפת לתמיכתם, במספר הזדמנויות, של שורת רבנים בציונות הדתית על כל גווניה, אשר הגיעה לשיאה במכתב עליו חתמו עשרות רבנים בעד מועמדותו של הרב שטרן לתפקיד רבה של ירושלים. בין התומכים היו הרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן, הרב אהרון ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר עציון, הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, הרב מרדכי שטרנברג, ראש ישיבת הר המור, הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב רפי פוירשטיין, העומד בראש רבני צוהר, ועוד.