ענקית האבטחה קספרסקי - עולה לרגל

החברה תקים בירושלים מרכז מחקר ופיתוח ראשון מחוץ לרוסיה.

בני משה , י"ב בתשרי תשע"ה

יוג'ין קספרסקי וניר ברקת
יוג'ין קספרסקי וניר ברקת
צילום: ג'קי לוי

ענקית אבטחת המידע, חברת קספרסקי לאבס, הודיעה היום (ב') כי תקים בשנה הבאה בירושלים מרכז מחקר ופיתוח – הראשון של החברה מחוץ לרוסיה.

מרכז המחקר והפיתוח יכלול בשלב ראשון שישה עובדים וצפוי להתרחב בהמשך. את פעילות קספרסקי בישראל מוביל כיום נעם פרוימוביץ', מנכ"ל קספרסקי ישראל.

את ההודעה מסרו במשותף יו"ר החברה ומייסדה, יוג'ין קספרסקי, וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בכנס בנושא סייבר שנערך במתחם JVP בירושלים.

ירושלים נבחרה כאתר מרכז המו"פ של קספרסקי לאבס בין היתר, בשל שיתוף הפעולה של הרשות לפיתוח ירושלים עם האוניברסיטה העברית, בה פועלת אחת הפקולטות המובילות בעולם למדעי המחשב, וכן על רקע הגידול הניכר של פעילות חברות הייטק, ביומד ויזמות טכנולוגית בעיר בשנים האחרונות.

פעילות זו נתמכת על ידי תוכנית Jnext של הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, המעניקה מעטפת של שירותים, משאבים ואמצעי תמיכה וסיוע עבור קהילת יזמי סטארט-אפ וחברות טכנולוגיות צעירות.

בין היתר מעניקה הרשות לפיתוח ירושלים מענקים לחברות הייטק, מענקי הסתגלות לחברות הקמות או מתרחבות בירושלים, מענקים לחברות ביו טכנולוגיה וכן מקימה מתחמי עבודה, חממות בשיתוף גופים רב-לאומיים ותמיכה בקהילת יזמות באמצעות אירועים, כנסים ומפגשים.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר בכנס כי "הקמת מרכז המחקר והפיתוח של חברת קספרסקי בירושלים הוא צעד נוסף המבסס את ירושלים כמוקד עולמי של טכנולוגיה מתקדמת, ואני שמח שהייתי שותף למהלך המבורך הזה, שיתרום גם לצמיחה הכלכלית של העיר.

"לירושלים יש כיום שורה של יתרונות ייחודיים: שיתוף פעולה הדוק עם מוסדות אקדמיים מהמובילים בעולם, קהילה יזמית תוססת ויתרונות כלכליים מובהקים לחברות הפועלות בעיר. אני משוכנע שהסינרגיה שנוצרת בירושלים באה לידי ביטוי בפתרונות הטכנולוגים שיוצאים מכאן, שכמוהם לא ניתן למצוא במקומות אחרים", דברי ברקת.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il