סוכה של ערבות הדדית

לקראת חג הסוכות יצאו תלמידי רשת אמי"ת ברחבי הארץ לסייע למתקשים בבניית סוכות.

ישי קרוב , י"ג בתשרי תשע"ה

תלמידי אמי"ת בונים סוכה
תלמידי אמי"ת בונים סוכה
רשת אמי"ת

תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא פרסמו כי הם מעוניינים לסייע בבניית סוכות לקשישים, מוגבלים ואחרים המתקשים בבניית הסוכה בביתם.

אוראל טובול שהיה שותף בצוות בנית סוכות של בית החינוך אמי"ת רמלה סיפר כי הם התחלקו לצוותים ועל פי כתובות שקיבלנו מראש הם יצאו לבנות סוכות עבור אלו שלא מסוגלים לעשות זאת בעצמם, "נפלה בחלקנו זכות גדולה להקים סוכות עבור אחרים וזו מצווה גדולה בוודאי לאחר יום הכיפורים".

במרכז הטכנולוגי אמי"ת אשקלון הציבו צוותי המורים והתלמידים מטרה לעצמם - 15 סוכות ביום. רכזת החינוך החברתי בבית החינוך קרן אור אזולאי מספרת כי כמות המבקשים עזרה היתה כה רבה עד שהוחלט כי צוותי המורים והתלמידים יסייעו קודם כל לקשישים או חולים ימשיכו לסייע לשר הפונים.

יאיר אריכא מישיבת אמי"ת נחשון סיפר, "הגענו לביתה של קשישה ובנינו עבורה את הסוכה. היה משמח מאוד לראות את האושר בעיניים שלה למראה הקבוצה שבאה לבנות את הסוכה - ולמראה הסוכה שהקמנו עבורה".

מנהל ישיבת אמי"ת חברותא רעננה, אבינועם אלמגור, אמר כי "המוטו החינוכי בישיבה שלנו הוא – הדבר החשוב ביותר בעולם הוא לעשות טובה למישהו - וכך בחרנו לקבל גם את חג הסוכות, בעזרה לאלו שמתקשים, לחגוג גם הם את חג הסוכות. התחלנו בעבודה לפני יום הכיפורים, ונמשיך בה עד ערב החג - כל עוד תידרש עזרתנו".

יזהר אפגן הוסיף כי המטרה היתה "מלבד היכרות עם מצוות הסוכה וההלכות התלויות בה, לסייע לקהילה ולעזור למי שאין ביכולתו לבנות סוכה. אני גאה בתלמידי בית החינוך שלקחו את היוזמה הזו וביצעו אותה בשמחה רבה".