בתי ספר של אונר"א - מסתור לטרור. ארכיון
בתי ספר של אונר"א - מסתור לטרור. ארכיון פלאש 90

כ- 20 חברי פרלמנט מרחבי העולם יגיעו לישראל לכנס השנתי של השדולה הבינלאומית- פרלמנטרים למען ישראל (Israel Allies Foundation) שיתקיים השבוע במלון ממילא בירושלים.

הכנס יפתח על רקע קיומו של כנס בינלאומי בקהיר לשיקום רצועת עזה. בכנס, תבקש הרשות הפלסטינאית ,תרומה של כ- 4 מיליארד דולר לשיקום עזה, מתוכם 1.6 מיליארד דולר לארגון אונר"א לטובת שיקום תשתיות ובנייני מגורים- סכום חסר תקדים עבור הארגון בכל 64 שנות קיומו. 

חברי הפרלמנט, שהינם חלק מהשדולה הבינלאומית למען ישראל ומכהנים כראשי השדולות למען ישראל בפרלמנט במדינתם, ייפגשו עם גורמים מובילים במערכת הפוליטית והכלכלית בישראל ביניהם נשיא המדינה, שר הביטחון, שר התקשורת – השר גלעד ארדן, חברי כנסת, אנשי עסקים ונציגי הדתות השונות בישראל. בנוסף, יצפו חברי הפרלמנט בברכה משודרת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

במהלך הביקור, אליו יצטרף גם נשיא הקונגרס היהודי העולמי רון לאודר, יתנהלו גם יומיים של דיונים העוסקים בדרכים לחיזוק ישראל במערכת הפוליטית הבינלאומית, שולחן המו"מ עם הפלסטינאים, אתגרי הביטחון של ישראל, החרם האירופי שהוטל על יהודה ושומרון, רדיפה נוצרית במזרח התיכון, סיורים בירושלים ובאזור יהודה ושומרון, יקב פסגות ועוד.

הכנס יתקיים ביוזמת שדולת פרלמנטרים למען ישראל בקונגרסים שונים בעולם שבראשות הרב בני אלון, ובחסות הקונגרס היהודי העולמי והשגרירות הנוצרית.

נשיא שדולת פרלמנטרים למען ישראל, הרב בני אלון, אמר הערב כי מאות חברי הקונגרס והפרלמנטים בעולם הפעילים בשדולות הפרלמנטריות מייצגים מיליונים של אוהבי ישראל בכל העולם. "לצערי, השנאה למדינה היהודית, המחברת איסלאם רדיקלי ושמאל קיצוני רעשנית יותר ומוכרת יותר, אבל חשוב לדעת שברחבי העולם יש מאות מיליונים של אוהבי ישראל שאנחנו משתדלים לתעל אותם לכוח פוליטי למען ישראל".

נציין כי השדולה פרלמנטרים למען ישראל (Israel Allies Foundation) הינה ארגון גג המאגד את פעילותן של למעלה מ- 30 שדולות פרו-ישראלית הפועלת בבתי הקונגרס האמריקניים, הפרלמנט האירופי ובפרלמנטים אחרים ברחבי העולם. השדולות פועלות למטרות קידום, שיתוף, תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים, במטרה להביא קול אחיד בנושאים הנוגעים לישראל בעולם הרחב. השדולה הוקמה בשנת 2006 בקונגרס האמריקאי בשם "שדולת אוהבי ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו