גוטמן. מתחזק
גוטמן. מתחזק צילום: פלאש 90

מי שמאמין לא מפחד. פחות מיממה לאחר ניצחונה של נבחרת הכדורגל של ישראל במשחקה מול אנדורה במסגרת קמפיין מוקדמות יורו 2016, מספק מאמן הנבחרת אלי גוטמן כותרת נוספת.

הפעם הכותרת אינה עוסקת ביחסי הכוחות של ישראל מול יריבותיה לבית, וגם לא ניתוח שני המשחקים מול קפריסין ואנדורה בהם ניצחה הנבחרת והשיגה את מלוא הנקודות האפשריות עד כה בבית. הפעם הכותרת הייתה קשורה ישירות למצבו האישי של מאמן הנבחרת הישראלית. 

גוטמן התראיין לאופירה אסייג בתוכנית הספורט של ישראל בתדר 102 FM, כשלאורך הראיון כולו ענה על מרבית השאלות כשאמר "בעזרת ה'". אופירה לא התבלבלה ושאלה את גוטמן ישירות האם הוא חזר בתשובה, גוטמן שלא נערך לשאלה הזו מעט גמגם ואז ענה "אני בדרך..".

מי שמכיר את גוטמן ושמע את הראיון מבין כי אכן תהליך של תשובה עובר על המאמן הישראלי. לכל אורך הראיון גוטמן הצטנע וענה בענווה רבה על השאלות שנשאל, לא הדבר הכי אופייני לאיש שרק לפני כמעט שנה הסביר באחד הראיונות שלו למה הוא לא נכשל בקמפיין הקודם של הנבחרת.

את פריצת דרכו בכדורגל הישראלי עשה גוטמן בקבוצות הכדורגל של הפועל חיפה והפועל תל אביב, אותם הביא לאליפות הליגה הישראלית.

האם זאת הסיבה להצלחת הנבחרת בשני המשחקים האחרונים, או שאולי אלו היריבות החלשות? בעוד חודש, באצטדיון סמי עופר שבחיפה מול 30 אלף אוהדים, מול בוסניה החזקה נדע יותר.