אלפי חניכים במסע סוכות מוצלח במיוחד

אלפי חניכים מתנועת אריאל לקחו חלק במסע סוכות. בפעילות נוספת שהתקיימה בחג, חניכות מכרם ביבנה ביקרו בסוכות רבני ישיבת ההסדר.

יעל רון , כ"א בתשרי תשע"ה

במסע סוכות
במסע סוכות
תנועת אריאל

ביום ראשון יצאו אלפי חניכים מתנועת הנוער אריאל למסע סוכות בהרי הגלבוע ונחל אלכסנדר.

בתחילת המסלול חיכתה לחניכים ולמדריכים סוכה לאכילת ארוחת בוקר, לאחר מכן החלו את המסלול, כשבמהלכו הפתיעו את החניכים בוגרים שהעבירו הצגות באווירה קומית בהקשר לחג ולהיסטוריה היהודית במקום.

בסיום המסלול נערך מפקד מרשים בו לקחו חלק כל החניכים, שקיימו תחרות מוראלים במשך רבע שעה שלמה. "לפני שיצאתי למסע חשבתי שהולך להיות משעמם, אבל הופתעתי לטובה, היה מסע מעולה", מספר יאיר ציפל, חניך בשבט נווה בסניף כפר גנים.

"צוות המסע הכין מוראל חדש לכבוד הטיול, המדריכים השפיצים עשו לנו נקניקיות וצ'יפס, ואני חושב שהרגע הכי מהנה ומשמעותי היה במפקד סיום בו כולם עשו מוראלים בהתלהבות. זה היה עוצמתי. המסלול היה כיף, במיוחד קטע ירידה עם יתדות בו היה נוף מטורף".   

"חזרנו בתחושה שהיה ממש שווה, כיף ומגבש", אומר שי ברגר, קומונר בסניף כפר גנים. "הטפטוף הקל שהיה לא פגע במסע, אלא רק הוסיף עוצמות. ללא ספק, מסע סוכות הוא אחד המסעות הטובים שהתנועה מבצעת לאורך השנה ואנחנו מודים לה על כך".

מלבד מסע סוכות, במהלך החג, הלכו חניכות מסניף אריאל בישוב כרם ביבנה לסוכות רבני ישיבת ההסדר בכדי לשמוע מפיהם דברי תורה.

"לפני מספר שנים התחלנו במנהג זה והוא הפך למסורת", מספרות החניכות. "אנחנו מאוד נהנות מהמפגש האישי עם אותם רבנים גדולים ומודות להם על הזמן שהם מקדישים לכך, וגם לרבניות שפותחות את סוכתן, אופות עוגות ומארחות אותנו בלבביות".

"ברוך ה', העלייה להקביל פניי הרבנים מעניקה לצוות כוחות לשליחות במהלך השנה בעשייה החינוכית", מוסיפה הקומונרית מרים יוסט.