ציפי לבני
ציפי לבניצילום: פלאש 90

בסמיכות זמנים תמוהה החלה מתקפת 'גוש השמאל' אמש (ראשון) נגד הרב שמואל אליהו.

תחילה הייתה זאת שרת המשפטים ציפי לבני ששיגרה הודעה נגד הרב אליהו ולאחר מכן החלה להתקשר לחברים בגוף הבוחר בניסיון לשכנע אותם לתמוך ברב עמאר.

אחרי שהצליחה לשכנע את סיעת 'ירושלמים' בראשות סגנית ראש העירייה רחל עזריה שהודיעה על תמיכה ברב עמאר, שחרר דרעי את ההוראה להצביע לרב עמאר.

בראיון שהעניק אתמול חיים כהן מקורבו של דרעי לרדיו קול חי הוא סיפר כי ההחלטה להמתין עם ההודעה על תמיכה ברב עמאר נועדה על מנת שלא לפגוע בבוחרים הדתיים והליברליים של הרב עמאר.

כהן שנשאל בראיון טרם הודעת דרעי על תמיכה ברב עמאר למי ש"ס תצביע, אמר "מי אמר לך שאין החלטה? יש הבדל בין אם יש החלטה ויש החלטה מתי לפרסם אותה".

בהמשך הראיון אמר כהן למראיין, "אל תהיה בטוח שאין החלטה. מאוד יכול להיות שיש החלטה, שבשלב הזה לא מפרסמים אותה עד הרגע שיראו לנכון לתועלת העניין מתי לעשות את זה".

לשאלת המראיין האם המטרה של העיכוב היא לא לפגוע בתמיכה ברב עמאר בציונות הדתית, השיב כהן "אני לא יודע אם זה לא לפגוע ברב עמאר. זה עוד מהשיקולים. בא ננתח את זה, אם ההחלטה תהיה שצריך לתמוך ברב עמאר אז ודאי שזה לא יהיה חכמה גדולה לפרסם אותה מראש כדי לא לפגוע לא בציבור כזה ולא בציבור אחר"

אמש, לאחר הודעת סיעת ירושלמים על תמיכה ברב עמאר, תדרכו מקורביו של דרעי את כלי התקשורת על תמיכתה של ש"ס ברב עמאר.

הבוקר כבר התקשר הרב עמאר לראש מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב שלום כהן שתקף בעבר את הציבור הדתי לאומי במילים קשות ובוטות, על מנת לקבל את ברכתו.