הרב יהודה דרעי
הרב יהודה דרעיוידאו סיטי אשקלון

רבה של באר שבע, הרב יהודה דרעי, הודיע לפני שעה קלה כי הוא מסיר את מועמדותו לרבנות העיר ירושלים.

במהדורה המרכזית של הרדיו החרדי 'קול חי' נחשף מכתב הסרת המועמדות, בו מסביר רבה של העיר באר שבע כי קיבל על עצמו את דעתם של גדולי הדור ובשל כך הוא פורש.

"כידוע הגשתי את מועמדותי ברגע האחרון, תוך פרסום הודעה אישית המתנה את הפעלתה רק 'לעת מצוא' לפי ראות עיני הדור".

"ואמנם גם בעת כתיבת שורות אלו יכלו המפלגות החרדיות להתלכד ולהעמיד רב ראשי ספרדי לעיר מטעמם ואף להביא לבחירתו הכמעט ודאית לפי כל התחשיבים, אך מסתבר שגדולי הדור חשבו אחרת ברוב חכמתם ותבונתם. כמי שנשמע כל ימיו לדעת תורה מבלי לסור ימין ושמאל, הנני מקבל את החלטתם ומסיר בזאת את מועמדותי".

מוקדם יותר הודיע הרב אליהו שלזינגר, רבה של שכונת גילה, כי בעקבות בקשתו של הרב שטיינמן הוא מסיר את מועמדותו. בראיון לרדיו 'קול חי' סיפר הרב שלזינגר כי קיבל טלפון מנכדו של הרב שטיינמן, שביקשו בשם הרב להסיר מועמדותו בשל העובדה שלרב לאו ישנם סיכויים גדולים יותר לזכות בהצבעה על תפקיד רבה האשכנזי של ירושלים על פניו של הרב שטרן.

 "עניתי לו", סיפר הרב שלזינגר, "כי אני מקבל עלי את ההכרעה בשמחה ופורש מההתמודדות".

מוקדם יותר הסיר הרב מרדכי ענתבי את מועמדותו לכהונת הרב הספרדי הראשי של ירושלים. זמן קצר לאחר מכן הסיר הרב אליהו דוד רוזנטל את מועמדותו לכהונת הרב הראשי האשכנזי של ירושלים. כמו כן רבה של העיר אלעד הרב מרדכי מלכה שהתמודד לתפקיד רבה הראשי הספרדי של ירושלים, הודיע על פרישה מהמירוץ.