מחקר יישומי חדש לעזרת חולי פרקינסון

באריאל יוצג מחקר חדש שיסייע לאסוף ולאחסן מידע על מטופלים חולי פרקינסון. מממן המחקר: השחקן מייקל ג'יי פוקס שחלה במחלה.

אבי יוגב , כ"ח בתשרי תשע"ה

מחקר יישומי חדש לעזרת חולי פרקינסון-ערוץ 7
ד"ר ינון צוקרמן
אוניברסיטת אריאל

מחקר יישומי חדש העוסק בניטור וטיפול בחולי פרקינסון בעזרת טכנולוגיה לבישה וניתוח נתונים מתקדם יוצג בכנס שיתקיים מחר (חמישי) על ידי ד"ר שחר כהן מחברת Intel בכנס שיתקיים באוניברסיטת אריאל.

באוניברסיטה מסבירים כי "טכנולוגיית הלבישה היא לדוגמא השעון של אפל, או התכנון העתידי של גוגל, והכוונה היא ששעון כזה יכיל חיישנים שיוכלו לבדוק את הדופק שלנו, מצב הסוכרת, את המאמץ וההתרגשות שלנו לפי פרמטרים של זיעה, חום, מליחות העור ועוד. נתונים אלה יוכלו לחזות ולהצביע על סיכון רפואי למשל".

המחקר היישומי של Intel נעשה בשיתוף עם הקרן שהוקמה ע"י השחקן מייקל ג'יי פוקס ("בחזרה לעתיד"), שחלה בפרקינסון והוא המממן הפרטי הגדול ביותר בעולם לחקר המחלה.

"בפרויקט זה", מסביר ד"ר שחר כהן מ Intel "בנינו פלטפורמה שבה אוספים, מאחסנים, מנתחים ומציגים מידע (Big Data) של מטופלים. ביצענו מחקרים קליניים בישראל ובארה"ב שבהם חוברו מטופלים למערכת ונאספה כמות גדולה ביותר של נתונים ומתוכננים ניסויים נוספים. בקרוב יהיה בידינו מידע של מאות מטופלים (כל מטופל יוצר- 1 ג'יגה של נתונים בכל יום, כך שמדובר בכמות מידע עצומה). המערכת תעזור בעתיד לקבל החלטות טיפוליות נכונות יותר ולעזור לרווחתם ולאיכות הטיפול של חולי הפרקינסון".

את הכנס בו יוצג המחקר יזם ד"ר ינון צוקרמן מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל, בחסות העמותה הישראלית לבינה מלאכותית.