הכרזת התוצאות

בבוקר שאחרי ניצחון הרב שלמה עמאר והרב אריה שטרן בבחירות לרבנות ירושלים, אומר לערוץ 7 הרב חיים דרוקמן כי בחירתם לתפקיד מהווה בשורה לכלל המגזרים בבירה.

"יש כאן החזרת עטרה ליושנה", אמר הרב דרוקמן, יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת אור עציון, ''ירושלים תונהג מעתה באחדות ומתוך הרמת קרן התורה, כמו שהתבטא פעם ראש הממשלה - יש שופטים בירושלים, יש רבנים גדולים בירושלים. אף אחד לא יקפח אף אחד ולכן אף אחד לא צריך להיות מודאג".

לדבריו מאז ומעולם נבחרו גם רבנים ציונים-דתיים לתפקידים בכירים ואין חידוש בבחירתו של הרב שטרן, "היו הרבנים אונטרמן ועמיאל בתל אביב. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית וברוך ה' גם נבחרו לאחרונה רבנים ציונים דתיים במקומות נוספים. הרב שטרן לא ממוסגר במסגרת מסוימת, הוא דואג לכולם".

הרב דרוקמן מתייחס להפסדיו האחרונים של הרב שמואל אליהו, בבחירות לרבנות הראשית ולרבנות בירושלים, "אני מעריך מאוד את הרב שמואל אליהו, אוהב אותו מאוד. אבל הוא העמיד את מועמדותו אחרי שהציונות הדתית פנתה לרב עמאר וביקשה שהוא יעמיד את מועמדותו.

"הרב שמואל אליהו לא היה מועמד בזמנו, והוא צץ ברגע האחרון", מסביר הרב דרוקמן, ''עתידו של הרב אליהו לפניו, יש לו כוחות גדולים והוא בוודאי מתאים להיות רב באחת הערים הגדולות, הוא מסוגל לדברים גדולים".

לסיום דוחה הרב דרוקמן את הביקורת שמטיחים כלפי הרב אליהו בחוגי השמאל הקיצוני, "הוא איש אמת ורב לא צריך לשקול מה להגיד. אני מעריך ומוקיר את האמת שבו, אני תומך בו, מעריך אותו ואוהב אותו. הסיבה שפנינו לרב עמאר כי במציאות הקיימת חשבנו שהוא מתאים כי לא היה מישהו אחר, הרב שמואל אליהו לא עמד אז על הפרק".