אחד הבתים שנרכשו בעיר דוד
אחד הבתים שנרכשו בעיר דודצילום: אריה קינג - פייסבוק

חברי הכנסת של סיעת מרצ סיירו היום (רביעי) בעיר דוד בירושלים, כדי לבחון מקרוב את מה שהם מכנים "גניבה לאור יום" - רכישת בתים מערבים וכניסת משפחות יהודיות אליהם.

"זה מה שקורה עם ההשתלטות של מתנחלים על בתים במזרח ירושלים", תיאר ח"כ ניצן הורוביץ בעמוד הפייסבוק שלו. "כבר לא ברור מי מנהל את מי: הממשלה את המתנחלים או להיפך".

לדבריו הממשלה נותנת גיבוי מלא להשתלטות הדורסנית הזו, כלשונו, במטרה למנוע הסדר מדיני. ''כל הדיבורים היפים של ציפי לבני הם קשקוש אחד גדול כשרואים מה קורה בשטח. ההשתלטות בסילוואן מצטרפת להצעת החוק ההזויה של מירי רגב על הר הבית שמצטרפת לשורה ארוכה של צעדים שכל מטרתם לפוצץ את הסיכוי להתקדמות ולעתיד טוב יותר.

''קופצים על כל מוקש אפשרי ואחר כך עוד מגלגלים עיניים ומיתממים ומתפלאים למה ירושלים בוערת ולמה אירופה מאיימת בסנקציות", הוסיף הורוביץ. ''הנזק לירושלים קשה, הנזק לישראל כבד, והממשלה הזו רק מחריפה אותו. כשיושבים על חבית אבק שריפה כדאי לכבות את האש, לא להצית אותה''.

בתחילת השבוע סייר בעיר דוד גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, בעקבות התרחבות ההתיישבות היהודית באזור. אדלשטיין קבע מזוזה באחת הדירות החדשות. "בדיוק היום לפני 84 שנים פורסם 'הספר הלבן' השני שהגביל מכירת קרקעות ליהודים. זכינו וכיום רק אנחנו קובעים את גורלנו בארצנו, בוודאי בירושלים הבירה", אמר יו"ר הכנסת.