אוהדי סכנין
אוהדי סכנין פלאש 90

עושים, לא רק מדברים. בניגוד לפולטיקאים, אנשי ציבור ובכירים בכדורגל הישראלי, אוהדי נתניה שיפגשו בסוף השבוע הקרוב את בני סכנין למשחק בליגת העל בכדורגל, לא מוכנים לשתוק על מה שקרה בשבוע שעבר ומתכננים לעשות מעשה.

כזכור, בשבוע שעבר ערכה הקבוצה הערבית בליגת העל בכדורגל טקס הוקרה לעזמי בשארה, ח"כ הנחשד בריגול לטובת ארגון חיזבאללה. בשארה זכה לטקס זה בעקבות תיווכו שלו בין הקבוצה הערבית שנקלעה לחובות לבין שלטון קטאר שאכן תמך בקבוצה הערבית כלכלית.

הקבוצה נענשה על ערבוב בין הספורט והפוליטיקה בקנס של 15,000 שקלים בלבד, ובנתניה החליטו שהם לא מוכנים לעבור על האירוע בשתיקה. 

במשחקה הקרוב בסוף השבוע, בינה לבין אותה סכנין, מתכננים בנתניה שלל מחוות לעם היהודי ולישראלים שבו. המחווה תתחיל עם כניסתם של מאות דלגי ישראל לאצטדיון, תמשיך עם הנפת שלט ענק הנושא את הכיתוב "ירושלים שלנו", זאת למול השלט הענק שתלו אוהדי סכנין במשחק בשבוע שעבר הנשא את הכיתוב "ירושלים קדושתנו".

כמו כן, אוהדי נתניה הודיעו כי בדקות ה-3 וה-72 ישירו את המנון המדינה "התקווה". לדברי המועדון "בדקה ה-3 אנו נזכור את חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים, ובדקה ה-72 נציין כך את מספר ההרוגים במהלך מבצע צוק איתן".

אוהדי הקבוצה הנתנייתית חלוקים מאוד בדעתם, אחד האוהדים אמר לערוץ 7 "מעשה זה עלול לקלטג אותנו כקיצוניים, אולי אפילו יותר מאוהדי בית"ר".

במנהלת ליגת העל בכדורגל הזהירו את הקבוצה מעיר היהלומים כי כדאי להם למנוע מאוהדיהם התנהגות שתכלול קריאות גזעניות, אחרת יענשו בחומרה. כמו כן אמרו במנהלת כי "שירת ההמנון במהלך המשחק עשויה לבזות את המנון המדינה".

גם המשטרה מצידה לא מתכוונת לשקוד על השמרים כשאת המשחק הנפיץ יאבטחו 125 שוטרים ו-135 מאבטחים. בשל המספרים הגבוהים של כוחות האבטחה, שוקלים במועדון הצהוב להוריד את מחיר הכרטיסים עבור אוהדיה ל-20 שקלים בלבד, זאת בשל העובדה כי גם כך יספגו הפסד כספי גדול אז לכל הפחות רוצים שם למלא את האצטדיון.

במשטרה אמרו כי כל דגל של אוהדי סכנין יועבר בדיקות קפדניות על ידי שלושה שוטרים שונים דוברי השפה הערבית, ובנוסף אוהדי שתי הקבוצות ייתקלו ביד קשה כנגד כל התנהגות אלימה ופרובוקטיבית.